Piracie, zapłać haracz

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak donosi Gazeta Wyborcza, internauci ściągający gry, filmy czy muzykę dostają pisma od warszawskiej kancelarii prawniczej, która straszy sądem i żąda odszkodowań za piractwo. Adresy i nazwiska internautów prawnicy dostają od policjantów.

Pisma brzmią groźnie. Zatrudniony specjalnie w tym celu przeze mnie personel, we współpracy z międzynarodową firmą wyspecjalizowaną w ściganiu przestępstw oraz przestępców internetowych, ustalił, że jako użytkownik internetu (...) bezprawnie rozpowszechniał Pan utwory chronione przepisami ustawy prawo autorskie - czytamy w piśmie warszawskiej kancelarii prawniczej Obig.

Prawnicy ostrzegają, że we współpracy z policją i prokuraturą zaprowadzą pirata przed sąd, gdzie czeka go proces karny, cywilny, postępowanie komornicze i wpis do Rejestru Dłużników Niewypłacalnych. Chyba, że pokaja się, podpisze ugodę i zapłaci stosowne odszkodowanie.

Więcej na ten temat można przeczytać w artykule Piracie, zapłać haracz, opublikowanym w serwisie internetowym Gazety Wyborczej.

© dobreprogramy