r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Pixel Launcher dostępny: zasmakuj Androida z Pixela bez rootowania

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Mogliśmy już pobrać Pixel Launchera upodobniającego Androida na naszym smartfonie do Androida O z urządzeń z linii Nexus i Pixel. Wpływał on na wygląd systemu, ale brakowało wybranych funkcji znanych z oryginału. Jednakże programista korzystający z nicku AmirZ udostępnił zmodyfikowaną wersję Pixel Launchera z tymi wszystkimi dodatkami.

AmirZ postanowił udostępnić swoją wersję Pixel Launchera, gdy dowiedział się, że Google świadomie udostępnia pewnie funkcje wyłącznie na urządzenia z serii Pixel. Udało mu się to zrobić dzięki dekompilacji kodu Pixel Launcher APK i przeniesieniu go do Launcher3 (AOSP launcher). Pomógł mu w tym inny programista, korzystający z nazwy DeleteScape.

Już wcześniej mogliśmy korzystać z wybranych funkcji stworzonych specjalnie dla smartfonów Pixel. Wymagało to jednak posiadania roota i innych modyfikacji Androida, teraz wystarczy tylko zainstalować plik APK.

r   e   k   l   a   m   a

Pixel Launcher

AmirZ skupił się na najdrobniejszych elementach, aby jego modyfikacja nie odbiegała od oryginału. Dostajemy nawet wyświetlanie aktualnej daty na ikonce kalendarza. Identycznie działa teraz widżet wyszukiwarki Google, a dłuższe przytrzymanie palca na ikonce danej aplikacji uruchamia menu kontekstowe.

Co ważne, by móc korzystać z Pixel Launchera zmodyfikowanego przez AmirZ nie musimy posiadać roota. Instalujemy wszystko z pliku APK, nie musząc robić nic więcej. Zanim jednak będziemy mogli zainstalować Pixel Launchera, musimy w ustawieniach smartfonu włączyć instalację aplikacji spoza sklepu Google Play. Odpowiednią opcję znajdziemy po wyszukaniu hasła nieznane źródła w ustawieniach.

Pixel Launcher od AmirZ znajdziecie oczywiście w naszej bazie oprogramowania.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.