PlanetSide 2

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

PlanetSide 2 to wydany przez Sony Online Entertainment sieciowy, militarny FPS zbudowany w klimacie science fiction. Stanowi on kontynuację pierwowzoru z 2003 roku o tym samym tytule.

Gra powstała przy zastosowaniu nowego silnika SOE Forgelight, co mocno odświeżyło ją zarówno od strony graficznej jak i całego systemu fizyki zastosowanego w jej drugiej odsłonie. Bardziej realistyczne prowadzenie pojazdów, głównie samolotów, miejscowe uszkodzenia maszyn, drobiazgowo przedstawione uszkodzenia ciał żołnierzy, system dnia i nocy oraz zmian pogodowych - to tylko część modyfikacji, z którymi spotkamy się w Planeside 2.

Akcja rozgrywa się na planecie Auraxis jakieś 300 lat po tym, jak ziemscy koloniści trafili na nią w trakcie badań niezidentyfikowanych zjawisk kosmicznych mających miejsce na Ziemi. Koloniści zamiast nowego, lepszego świata stworzyli jedynie bałagan i bezkrólewie dzieląc się tym samym na trzy wrogie frakcje walczące nieustannie ze sobą o władzę i terytoria. Gracz przed przystąpieniem do głównej rozgrywki wybiera jedną ze stron konfliktu, typ swojej postaci i rozpoczyna działania ofensywne. Najważniejsze na początku to nie dać się zabić ;-), gdyż w przeciwnym wypadku w łatwy sposób zwiększamy bagaż doświadczenia przeciwników tracąc jednocześnie dużo cennego czasu na ponowne dotarcie do pola bitwy. Warto wspomnieć również, że świat przedstawiony w grze jest ogromny i bardzo rozbudowany.

PlanetSide 2 cechuje się dużym potencjałem i możliwościami zarządzania postacią. Istnieje również możliwość zmiany jej klasy w zależności od rodzaju działań jakie aktualnie mamy zamiar przeprowadzić. Tempo gry także jest zróżnicowane i zależy w dużej mierze od aktualnej sytuacji na polu walki. W drugiej części tytułu położono dużo większy nacisk na działania taktyczne i współpracę z innymi graczami.

PlanetSide 2 to świetny militarny FPS zbudowany w klimacie science fiction. Posiada dobrą ścieżkę dźwiękową, doskonałą grafikę, wysoki realizm zachowań i ruchu postaci, pojazdów jak również przebiegu całej akcji gry. Dzięki tym wszystkim cechom oraz wielu innym aspektom tytuł potrafi przyciągnąć do komputera na wiele długich godzin.

Uwaga!

  • W celu instalacji gry należy pobrać program Steam - specjalną platformę internetową pozwalającą nie tylko na kupowanie i ściąganie gier komputerowych, ale także stały kontakt z przyjaciółmi, których możemy w dowolnym momencie chociażby zaprosić do rozgrywki.
© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
szymczak   1 #9 02.07.2015 17:56

Czy ta gra zadziala na moim komputerze?
Parametry:
AMD A6-3400M APU with Radeon HD graphics 1.40 GHz 6 GB RAM
Proszę o odpowiedź

  #8 27.12.2014 13:11

Ja niemogę zainstalowałem na Steamie tą grę, a i tak muszę pobrać ...

nerd   3 #7 15.06.2013 21:41

powiem tak bo inaczej tego nie da się opisać
"gra urywa dupę pod każdym względem"
jest to pierwsza i darmowa gra, której skala map i rozgrywki, przyćmiewa wszystko to co zostało do tej pory stworzone. BF3 przy tym tytule jest jak znaczek pocztowy.

http://www.youtube.com/watch?v=9TckhRhctoI

Zapodaję gameplay ze szturmowania dużego bastionu podczas którego jak twierdzi autor brało udział około 1000 - 2000 graczy

  #6 01.01.2013 14:17

Nie jest prawda ze aby zagrac w gre trzeba miec konto na steam. Mozna ja pobrac z http://www.planetside.eu. To jest oficjalna strona gry dla europejskich graczy.

silvver   11 #5 22.12.2012 00:37

@MafiuPL "Gra ma swój launcher na wzór tego z WoWa"
czemu akurat WoWa? ;P mało to gier ma własne launchery?

adam220881   2 #4 21.12.2012 23:11

@gavron a co sobie nie poradzisz z instalacją przez steam? Logujesz się na steam za free ściągasz grę i grasz. Dziecinnie proste.

  #3 21.12.2012 21:26

Dobra gierka. Ma całkiem spore wymagania sprzętowe, a że gra dzieła ze Steam to dla mnie plus.

  #2 21.12.2012 20:15

Co do Steama: bzdura! Mam grę zainstalowaną bez tej zakały w postaci Steama. Wystarczy zarejestrować się na stronie planetside2.eu i pobieramy klienta gry bez żadnych Steamów. Gra ma swój launcher na wzór tego z WoWa, także nadal nie potrzeba nam tej zakały...

gavron   6 #1 21.12.2012 19:43

"W celu instalacji gry należy pobrać program Steam "

I to by było na tyle z grania :/