Ponaddziesięcioletni Half-Life 2 teraz piękniejszy, sprawdź darmową aktualizację

Ponaddziesięcioletni Half-Life 2 teraz piękniejszy, sprawdź darmową aktualizację

Ponaddziesięcioletni Half-Life 2 teraz piękniejszy, sprawdź darmową aktualizację
27.03.2015 21:45, aktualizacja: 30.03.2015 09:53

Half-Life 2 to taki hit, do którego przyjemnie jest wracać nawet przeszło dekadę od jego premiery, chociaż naturalnie wielkie dzieło Valve zdążyło się już postarzeć graficznie. Fani od lat tworzyli różnorakie modyfikacje upiększające grę, ale zawsze trochę zachodu kosztowała ich instalacja. Teraz nawet zupełni komputerowi nowicjusze sobie poradzą z usprawnieniem tytułu, bo wystarczy ze Steam pobrać aktualizację Half-Life 2: Update.

Half-Life 2: Update Comparison Trailer

Paczka podciągająca kultowy projekt do dzisiejszych standardów co prawda nie pochodzi od samych twórców gry, lecz jej fanów pod kierownictwem zdolnego Filipa Victora, ale producenci klasyka postanowili oficjalnie ją wesprzeć. Nie oni sami zresztą, ponieważ projekt po części został sfinansowany również przez takie firmy jak NVIDIA, EVGA czy Origin PC. Oczywiście nie bez znaczenia był także wkład samej społeczności skupionej wokół serii, przez lata wychwytującej błędy i spisującej uwagi do strzelanki.

W rezultacie otrzymujemy naprawdę wiele zmian względem oryginału. Od strony programistycznej, do najważniejszych zaliczyć należy pozbycie się licznych wpadek, które doprowadzały m.in. do błędnego odtwarzania scenek przerywnikowych, migania tekstur czy dziwnych animacji postaci. Co interesujące, dorzucono przy okazji tryb zabawy z komentarzem, w którym wraz z odnajdywaniem charakterystycznych dymków poznacie bardziej szczegółową historię tak wielbionego produktu. Ciekawostek do odsłuchania jest przeszło 100. Wypowiedzi nagrane zostały przez znanych z YouTube członków ekip między innymi Did You Know Gaming czy Freeman's Mind.

Half-Life 2: Update Introduction Trailer

W temacie oprawy, Victor do sprawy podszedł na trzeźwo. Żeby nie robić z Half-Life 2 zupełnie innej gry, zdecydował się pozostawić stare tekstury oraz modele postaci, przy czym usprawnione oświetlenie oraz system cieni dają złudzenie, że wszystko jest dużo lepszej jakości. HL2 ma teraz HDR (ale także LDR), niezwykle realistycznie prezentuje się woda, jak również ogień, dym czy mgła, a zasięg wzroku bohatera jest znacznie obszerniejszy i nie występuje już efekt wyraźnego dorysowywania się czegoś w tle. Pora więc chyba wygrzebać grę z szuflady? Niestety nie została ona jeszcze wypuszczona za darmo, więc modyfikacja (choć ma kilka GB) do działania wymaga posiadania oryginału.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)