PlayStation 5 w czerni wygląda zaskakująco dobrze – jest projekt fana

Strona główna Aktualności

O autorze

Już po wyglądzie zaprezentowanego w marcu pada DualSense można było domniemywać, że konsola PlayStation 5 będzie koloru biało-czarnego. Gdyby jednak komuś się to połączenie nie spodobało, zawsze pozostaje wersja w całości utrzymana w czerni. Przynajmniej w wizji pewnego fana.

Użytkownik reddita o pseudonimie Doombie43, bo o jego dziele tu mowa, przerobił w programie graficznym oficjalny render PlayStation 5. Efekt poniżej.

Czy czarna konsola jest ładniejsza od oryginału? Cóż, o gustach ponoć nie wypada dyskutować. Na pewno mniej rzuca się w oczy, co dla wielu byłoby zaletą. Lepiej komponuje się też ze starszymi PlayStation, które, jak wiadomo, od czasów dwójki konsekwentnie pozostawały czarne. Abstrahując oczywiście od wersji specjalnych czy limitowanych.

Czy PlayStation 5 pozostanie białe?

Przy czym tutaj na usta ciśnie się ciekawostka z przeszłości. Być może niewielu o tym pamięta, ale podczas pierwszych prezentacji PlayStation 3 konsola była koloru szarosrebrnego. Na początku XXI wieku, kiedy projektowano PS3, takie wykończenie uznawane było za synonim nowoczesności. Wystarczy rzucić okiem na sprzęt RTV z tamtego okresu.

Ostatecznie jednak zrezygnowano z nutki szaleństwa, wybierając klasyczną czerń. Tymczasem wersja szarosrebrna ukazała się tylko w niewielkim nakładzie.

Niewykluczone więc, że projekt obudowy PlayStation 5 także ulegnie jakimś zmianom. Samo Sony zastrzega, że może tak być, a na razie pokazano wyłącznie rendery.

© dobreprogramy
s