Plume Air Report

Strona główna Android Zdrowie i aktywność Inne programy sportowe i medyczne
Pobierz program
lub zeskanuj:

Plume Air Report to aplikacja pokazująca stan zanieczyszczenia powietrza w najbliższym mieście. Na podstawie zebranych wcześniej danych pokazuje również stan z poprzednich godzin i dni, a także prognozę na najbliższe godziny. Poza tym w intuicyjny sposób oznacza ryzyko związane z wykonywaniem różnych aktywności na zewnątrz.

Aplikacja obsługuje ponad 300 miast, w tym polskich, dla których pokazuje szacowane bieżące zanieczyszczenie powietrza, indeks UV, temperaturę oraz prognozę. Można również przyjrzeć się zmianom zanieczyszczenia powietrza na przestrzeni tygodnia. Aplikacja podaje również bieżące stężenie pyłów (PM2,5, PM10), dwutlenku azotu oraz ozonu. Wyświetlane są również indeksy według różnych skal.

Intuicyjne ikonki informują o tym, czy można bezpiecznie wyjść pobiegać, pojeździć na rowerze, zjeść na zewnątrz albo wyjść z dziećmi. Aplikacja może sprawdzać dane z bieżącej lokalizacji lub z dowolnego innego miasta.

Plume zawiera możliwość udostępnienia zdjęcia z nałożonymi informacjami o bieżącym zanieczyszczeniu. Do wyboru mamy kilka nakładek, w tym kwadratową dla Instagrama.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Plume Air Report – raport o smogu i zanieczyszczeniach w Twoim mieście

3
16.11.2016  •  Anna Rymsza

Zima idzie wielkimi krokami, a w wielu miastach Polski poprzedza ją smog. Skąd możemy wiedzieć, czy przebywanie na zewnątrz nie wiąże się z ryzykiem zdrowotnym? Polecam aplikację Plume Air Report (Android, iOS), która pokazuje aktualne zanieczyszczenie powietrza, prognozę, a także ikonkami informuje, czy można bezpiecznie iść pobiegać albo pojeździć na rowerze. Warto przyjrzeć się temu, skąd Plume bierze dane. Firma Plume Labs rozwija między innymi osobiste sensory, wykrywające zanieczyszczenia w bezpośrednim otoczeniu osoby noszącej, a także gromadzi i przetwarza ogromne ilości danych na…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy