Plume Air Report – raport o smogu i zanieczyszczeniach w Twoim mieście

Plume Air Report – raport o smogu i zanieczyszczeniach w Twoim mieście

16.11.2016 14:04, aktual.: 16.11.2016 17:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zima idzie wielkimi krokami, a w wielu miastach Polski poprzedza ją smog. Skąd możemy wiedzieć, czy przebywanie na zewnątrz nie wiąże się z ryzykiem zdrowotnym? Polecam aplikację Plume Air Report (Android, iOS), która pokazuje aktualne zanieczyszczenie powietrza, prognozę, a także ikonkami informuje, czy można bezpiecznie iść pobiegać albo pojeździć na rowerze.

Warto przyjrzeć się temu, skąd Plume bierze dane. Firma Plume Labs rozwija między innymi osobiste sensory, wykrywające zanieczyszczenia w bezpośrednim otoczeniu osoby noszącej, a także gromadzi i przetwarza ogromne ilości danych na platformie Air Cloud, którą udostępnia autorom innych aplikacji. Naukowcy opracowali też jedną z najlepszych map zanieczyszczeń, a także eksperymentowali – na przykład wysłali do Londynu gołębie z osobistymi sensorami. Dzięki połączeniu własnego sprzętu i danych z wielu źródeł Plume może pochwalić się bardzo precyzyjnymi prognozami.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Plume Air Report to aplikacja pokazująca stan zanieczyszczenia powietrza w najbliższym mieście. Na podstawie zebranych przez laboratoria danych pokazuje również stan z poprzednich godzin, dni i roku, a także prognozę na najbliższe godziny. Aplikacja Plume obsługuje ponad 350 miast, w tym kilka polskich, dla których pokazuje bieżące zanieczyszczenie powietrza, siłę promieniowania UV i temperaturę powietrza. Aplikacja podaje również bieżące stężenie pyłów (PM2,5, PM10), dwutlenku azotu oraz ozonu. Jeśli ktoś potrzebuje, może także włączyć wyświetlanie indeksów czystości według różnych skal.

Warto zaznaczyć, że można w aplikacji sprawdzić dane także dla innych miast, nie tylko najbliższego. Plume w intuicyjny sposób oznacza ryzyko związane z wykonywaniem różnych aktywności na zewnątrz. Kolorowe ikonki informują o tym, czy można bezpiecznie wyjść pobiegać, pojeździć na rowerze, zjeść na zewnątrz albo wyjść z dziećmi.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Plume zawiera możliwość udostępnienia zdjęcia z nałożonymi informacjami o bieżącym zanieczyszczeniu. Do wyboru mamy kilka nakładek, w tym kwadratową dla Instagrama. Jednak rzadko kiedy mamy czym się chwalić.

Jeśli aplikacja Plume Labs z jakiegoś powodu nie przypadnie Wam do gustu, polecam także takie aplikacje, jak Zanieczyszczenie powietrza (Android), Jakość powietrza w Polsce (Android, iOS), SmokSmog (Android, iOS, Windows Phone) albo Smogilla (Windows, Windows Phone).

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)