Pogo Sticker 1.0.3

Strona główna Windows Gry Zręcznościowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Pogo Sticker to gra platformowa, w której główny nacisk został położony na aspekty zręcznościowe. W przeciwieństwie do klasycznych gier tej kategorii, bohater nie musi walczyć z przeróżnymi przeciwnościami losu typu: zapadnie, martwe pola, windy, teleportery czy wrogo nastawieni "tubylcy". Jego główną, a zarazem jedyną bolączką jest odpowiednie opanowanie umiejętności podskakiwania na czymś, co może przypominać piłkę.

Ten niestandardowy sposób przemieszczania się bohatera jest główną atrakcją całej gry. Układy nie są bardzo skomplikowane, a końcowy punkt dotarcia w każdym z nich nigdy nie jest oddalony daleko od linii startu. W takim razie wydawać by się mogło, że nic prostszego nie mogło się nam przydarzyć jak tylko poodbijać się beztrosko kilka razy i zaliczać planszę po planszy.

W tym miejscu będę musiał wszystkich myślących w ten właśnie sposób mocno rozczarować. Opanowanie tajników poruszania się w Pogo Sticker potrafi zająć naprawdę sporo czasu. Na początku wydaje się, że wszystko to przeczy prawom fizyki i że każdy ruch jest dziełem przypadku. W poruszaniu się po planszy ma nam pomóc lewy klawisz myszki odpowiedzialny za nadanie siły odbicia oraz ruch myszy lewo-prawo, przy pomocy których określamy siłę pochylenia odbicia. Dodatkowym udogodnieniem jest biała, pionowa linia w prawej części ekranu informująca o poziomie sił witalnych naszego bohatera.

Co prawda oprawa graficzna oraz dźwiękowa nie powalają na kolana, ale te aspekty schodzą tu na dalszy plan. Każdy, kto zacznie próbować swych sił w Pogo Sticker, od razu o nich zapomni, skupiając całą swą uwagę na kontroli trakcji lotu naszego skoczka. Zadaniem gracza jest dotarcie do czerwono-białego pola, które w każdym układzie oznacza linię mety.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #3 03.07.2008 23:39

akurat santa claus byl ok.

a ta tutaj to fakt gorsza. denerwuje mnie ;) nie chce mi sie nad nia męczyć

  #2 22.02.2008 18:49

ta gra jest tragiczniejsza od Santa Claus in Trouble 1.1 no ale spoko przeciez nie kazda gra jest idealna a http://www.dobreprogramy.pl to najlepsza strona z programami itp.

  #1 20.01.2008 21:14

na celku 400MHz potrafi przyciąć... ale ogólnie fajna gra... mam rekord w 1 etapie 6sek :)
POLECAM!