reklama

Polacy na podium finałów Imagine Cup 2009!

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Zakończyły się finały tegorocznej edycji prestiżowego, międzynarodowego konkursu studenckiego dla programistów organizowanego przez Microsoft - Imagine Cup. Polacy ponownie zajęli czołowe lokaty i zdobyli jedno podium oraz dwie nagrody specjalne.

Drugie miejsce w kategorii MashUp przypadło zespołowi Monastery of Innovations, który jednoosobowo tworzy Karol Kaczmarek z Politechniki Poznańskiej. Nagrodę specjalną w zakresie interoperacyjności zdobył zespół FTeamS z Politechniki Łódzkiej w składzie: Tomasz Ciejka, Grzegorz Glonek, Jacek Pintera, Krzysztof Szokal-Egird. Nagrodę specjalną J. E. Suzanne Mubarak, pierwszej damy Egiptu otrzymał z kolei zespół kAMUflage w składzie: Małgorzata Domańska, Michał Białecki, Jacek Szymczak i Michał Wasilewicz.

W najbardziej prestiżowej kategorii konkursu, Software Design, bezkonkurencyjny okazał się zespół SYTECH z Rumunii. Studentom z tego kraju przypadła także pierwsza lokata w innej kategorii, IT Challenge. Pełną listę zwycięzców i nagrodzonych można znaleźć na stronach konkursu.

W tym roku ponad 300 tysięcy studentów ze 142 krajów rywalizowało w dziewięciu kategoriach. Do podziału było także dziesięć nagród specjalnych. Do finałów, które w tym roku odbywały się w egipskim Kairze zakwalifikowało się 148 zespołów, w tym 6 z Polski. Przy okazji warto przypomnieć, że finały przyszłorocznej edycji Imagine Cup odbędą się w Polsce.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić