196 Polaków w drugiej rundzie Imagine Cup 2008

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft podsumował wyniki pierwszej rundy międzynarodowego konkursu technologicznego dla studentów Imagine Cup 2008. W tegorocznej edycji wystartowało 2090 uczestników z Polski, czyli o ponad 500 osób więcej niż w roku ubiegłym. Do drugiej rundy rozgrywek zakwalifikowało się już 196 studentów z Polski.

Hasło przewodnie tegorocznej edycji Imagine Cup brzmi "Wyobraź sobie świat, w którym technologia pomaga chronić środowisko". Zmagania są realizowane w dziewięciu kategoriach: Projektowanie Oprogramowania, Projektowanie Systemów Wbudowanych, Projektowanie Gier, Projekt Hoshimi - Bitwa Programistyczna, Technologie Informatyczne, Algorytmy, Fotografia, Film Krótkometrażowy i Projekt Interfejsu. Uczestnicy każdej z tych kategorii wykorzystują technologię do rozwiązania stawianego przez organizatorów problemu.

Po podsumowaniu pierwszej rundy konkursu, Polacy mają nadal swoją reprezentację w siedmiu z dziewięciu kategorii. Trzeba jednak dodać, że 2 z kategorii nadal nie zostały rozstrzygnięte, więc również tu Polska będzie zapewne mieć swoich przedstawicieli. Największym zainteresowaniem cieszy się Projekt Hoshimi - Bitwa Programistyczna, gdzie po pierwszej rundzie jest 116 uczestników, którzy reprezentują 77 drużyn z polskich uczelni.

Microsoft Imagine Cup jest największym międzynarodowym konkursem technologicznym dla studentów. W tym roku jest organizowany już po raz szósty. W zeszłorocznej edycji konkursu wzięło udział około 100 tys. uczestników z ponad 100 państw, w tym 1545 studentów z Polski. Łączna suma nagród w konkursie to prawie 200 tys. USD.

W ubiegłorocznej edycji konkursu, której międzynarodowy finał odbył się w Korei Płd., Polacy startowali w 7 z 9 kategorii konkursowych i zajęli pierwsze miejsca w trzech z nich, co zapewniło nam pierwszą lokatę w klasyfikacji generalnej konkursu. Polacy znaleźli się również wśród sześciu wyróżnionych zespołów, startujących w kategorii Projektowanie Oprogramowania, które stworzyły aplikacje o największym potencjale biznesowym.

Trzymamy kciuki za naszą reprezentację!

© dobreprogramy