r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Polarr Photo Editor – lekki edytor zdjęć, który uruchomisz w przeglądarce

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Wbrew obiegowej opinii obróbka zdjęć jest jedną z czynności, które nie wymagają instalacji kolejnego programu na komputerze. Zamiast tego można sięgnąć po darmową, przeglądarkową aplikację Polarr Photo Editor pod adresem v3.polarr.co. Właśnie została uruchomiona wersja 3 edytora z odświeżonym interfejsem.

Polarr Photo Editor może pracować ze zdjęciami z dysku (także z RAW-ami z niektórych aparatów), importować je z różnych usług sieciowych, jak Dropbox, Flickr czy Instagram, a także pobrać bezpośrednio z odnośnika. Edytor pozwala dostosować temperaturę kolorów, kontrast i ekspozycję (całości oraz obszarów oświetlonych i zacienionych osobno). Niewidoczne szczegóły pozwoli wydobyć dzięki algorytmom wyostrzającym i usuwającym szum, lokalnemu kontrastowi, a także możliwości usuwania mgły. Bardziej precyzyjne zmiany można wprowadzać za pomocą krzywych w przestrzeniach barw RGB i HSL. Program pozwala także poprawić niedoskonałości obiektywu dzięki korekcie geometrii, winietowania i aberracji chromatycznych – niestety nie ma tu miejsca na profile dla konkretnych modeli aparatów i obiektywów, więc poprawki trzeba wprowadzać „na oko”.

Wymienione wyżej zmiany można wprowadzać globalnie lub lokalnie dzięki maskom i filtrom. Ponadto w programie można skorzystać z zaawansowanych narzędzi do kadrowania, wstawiania znaków wodnych i bogatych możliwości eksportu. Na uwagę zasługuje także nieograniczona historia operacji, na podstawie której można tworzyć własne predefiniowane filtry do późniejszego wykorzystania.

r   e   k   l   a   m   a

Polarr Photo Editor może też poprowadzić użytkownika „za rękę” przy poprawianiu dostarczonych z programem przykładowych zdjęć, czym pozwoli szybko zaznajomić się z dostępnymi narzędziami.

Polarr Photo Editor 3 to program bardzo lekki, dostępny w przeglądarce (także dla Chromebooków), a także w wersji dla Windowsa, Androida oraz iOS.

Jedną z najbardziej imponujących cech programu jest jego rozmiar – profesjonalne narzędzia do obróbki zdjęć zmieściły się w zaledwie 5 megabajtach. Aplikacja przeglądarkowa nic nie kosztuje, ale w Windows Store trzeba za program zapłacić 65 złotych. Możliwości tych wersji w zasadzie nie różnią się od siebie, więc dla wielu użytkowników korzystniejsza będzie wersja przeglądarkowa.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.