Polskie wersje NAV 2007 i NIS 2007

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma SoftPoint - dystrybutor m.in. oprogramowania Symantec, poinformowała nas, że do sprzedaży w Polsce wprowadzone zostały polskojęzyczne wersje programów Norton AntiVirus 2007 i Norton Internet Security 2007, które zadebiutowały w połowie września.

Sugerowane ceny detaliczne Norton AntiVirus 2007 PL zostały ustalone na poziomie 40,97 euro netto za pełną wersję i 32,78 euro netto za uaktualnienie. Z kolei sugerowane ceny Norton Internet Security 2007 PL wynoszą odpowiednio 57,37 euro netto i 45,07 euro netto. W praktyce należy się jednak spodziewać w sklepach dużo niższych cen niż wynikałoby to z walutowego przelicznika. Według naszych szacunków pierwszy z produktów - NAV 2007 PL będzie można nabyć za ok. 160 zł brutto, a drugi - NIS 2007 PL za ok. 215 zł brutto. Wersje 3-stanowiskowe będą o około 50% droższe.

Przypomnijmy, że podobnie jak w przypadku rozwiązań konkurencyjnych, nowe wersje produktów Symanteca nie przynoszą rewolucyjnych zmian. Z tych najbardziej widocznych, w oczy rzuca się przede wszystkim odświeżony, czytelny interfejs programów. Bardziej pożyteczną i odczuwalną zmianą jest natomiast wykorzystywanie mniejszej ilości zasobów systemowych niż dotychczas. Jak zapewnia producent, Norton Internet Security 2007 potrzebuje do działania obecnie jedynie 10 - 15 MB pamięci RAM. Poprawiona została także o około 1/3 szybkość skanowania - do sprawdzenia 1 GB plików potrzeba według producenta około 2 min. i 15 sek. Zwiększona została także odporność na coraz chętniej wykorzystywane przez twórców wirusów i hackerów, nowe zagrożenia takie jak phishing, dziury w oprogramowaniu czy rootkity.

Wersję testową (w jęz. ang.) programu Norton AntiVirus 2007 można pobrać dziale PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Programy antywirusowe

Wersję testową (w jęz. ang.) pakietu Norton Internet Security 2007 można pobrać w dziale PROGRAMY -> Bezpieczeństwo -> Pakiety zabezpieczające

© dobreprogramy
s