Posteriza Posteriza 1.1.1

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Posteriza to darmowe i dostępne w polskiej wersji językowej narzędzie do wydruku plakatów wielkoformatowych przy użyciu tradycyjnych drukarek. Pozwala ono tworzyć wydruki o dużych rozmiarach, składających się z nawet kilkudziesięciu wydrukowanych oddzielnie kartek w formacie np. A4.

Program, jak również zasada jego działania jest banalnie prosta. Użytkownik tworzy projekt plakatu, billbordu itp., a program dzieli go na części, umożliwiając tym samym jego wydruk przy użyciu domowej drukarki. Do dyspozycji użytkownika oddano opcje, pozwalające dodawać do naszej pracy tekst, grafikę, ustalać brzegi, marginesy itp. Gotowe projekty mogą zostać od razu wydrukowane lub zapisane i w późniejszym czasie edytowane.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Bezpłatny, prosty w obsłudze, mozliwość wydruku liń cięć
Uboga baza obramowań, mało opcji "upiększania" nanoszonego tekstu, brak podglądu wprowadzanych zmian w czasie rzeczywistym
ocena użytkownika
06.04.2015 11:38 • Recenzja do wersji 1.1.1

Posteriza jest bezpłatnym programem do tworzenia wydruków wielkoformatowych. Działanie tego programu polega na pocięciu dowolnie dużego zdjęcia na mniejsze formaty, tak aby umożliwić jego wydruk na mniejszych drukarkach. Wybrane zdjęcie można przed pocięciem nieco zmodyfikować, kadrując je, dodając obramowanie (niestety tu wybór jest dość ubogi), wstawiając tekst (tu również opcji formatowania jest trochę mało) czy obracając je w dowolnym kierunku.
Sporą niedogodnością podczas pracy z Posterizą jest brak podglądu wprowadzanych zmian w czasie rzeczywistym. Każda modyfikacja wymaga kliknięcia przycisku "Zastosuj", co przy drobnych a często nanoszonych poprawkach jest dość uciążliwe.
Niniejszy program polecam każdemu, kto chce pociąć sporej wielkości grafikę na mniejsze elementy, i kto nie ma jednocześnie zbyt dużych wymagań dotyczących dodatkowej edycji tej grafiki. Tak zwanych wodotrysków tu nie znajdziecie :) Program idealny do na przykład wydruku dużych składanych plansz do gier planszowych.