reklama

Potyczki Algorytmiczne 2007 już za 5 dni

Strona główna Aktualności

O autorze

Już 10 kwietnia rozpocznie się pierwsza runda III edycji ogólnopolskiego konkursu algorytmicznego, który organizuje firma ADB wspólnie z Uniwersytetem Warszawskim.

Potyczki Algorytmiczne, to konkurs informatyczny mający na celu wyłonienie najbardziej utalentowanych programistów w Polsce. Celem konkursu jest propagowanie algorytmiki i programowania, umożliwienie wszystkim informatykom sprawdzenie swoich umiejętności w rozwiązywaniu problemów algorytmicznych, układaniu wydajnych algorytmów i pisaniu dobrej jakości programów - wyjaśnia prof. Diks - współtwórca i organizator konkursu.

By wziąć udział w Potyczkach Algorytmicznych należy się zarejestrować się na stronie konkursowej. Zawody dzielą się na tury, z których sześć przeprowadza się zdalnie poprzez witrynę konkursu, pierwsza runda internetowa rusza już 10 kwietnia. Na "rozgrzewkę", w nocy z 6 na 7 kwietnia zaplanowana została także runda próbna. 28 kwietnia finaliści zostaną zaproszeni na decydującą rundę do polskiego biura Badań i Rozwoju firmy ADB w Zielonej Górze, gdzie podczas pięciogodzinnej sesji będą rozwiązywać od 5 do 7 zadań. Zwycięzcy konkursu otrzymają cenne nagrody ufundowane przez Advanced Digital Broadcast (za pierwsze 3 miejsca przewidziane są laptopy firmy Fujitsu-Siemens).

Formuła konkursu jest otwarta, co oznacza iż w konkursie może brać udział każdy, kto zarejestruje się poprzez stronę internetową konkursu. Z roku na rok popularność konkursu wzrasta, w zeszłorocznej edycji brało udział blisko 4000 aktywnych uczestników. Vortal dobreprogramy objął tegoroczną edycję patronatem medialnym.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama