Power Matte 2.1v2

Strona główna Windows Dodatki Rozszerzenia programów
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Power Matte to bardzo ciekawe narzędzie przeznaczone do tworzenia swego rodzaju maski i wciągania zaznaczonego obiektu z obrazu w aplikacji Adobe After Effects CS3, CS4 i CS5.

Obsługa pluginu jest bardzo prosta i intuicyjna. Aby wyciągnąć dany obiekt ze zdjęcia wystarczy luźno zaznaczyć pędzlem miejsce, w którym się znajduje, a następnie pokazać za pomocą kolejnego pędzla, gdzie znajduje się tło. Na podstawie zaznaczenia Power Matte generuje czarno biały obraz, który przy wykorzystaniu maski zostaje zamieniony na wycięty fragment interesującego nas obiektu. Power Matte radzi sobie bardzo dobrze z maskowaniem takich detali jak włosy, dym czy odbicia.

Wprawdzie Adobe After Effects od wersji CS5 posiada wbudowane narzędzie Roto Brush, to jednak użytkownicy starszych wersji aplikacji z pewnością docenią możliwości jakie oferuje Power Matte. Cena pełnej wersji pluginu, podobnie jak w przypadku innych profesjonalnych narzędzi dedykowanych artystom motion graphics, jest dosyć wysoka.

Zaznaczenie generowane przez Power Matte można wykorzystać m. in. do korekcji kolorów, przenoszenia danego obiektu w inne miejsce itp. Plugin sprawdzi się również dobrze przy pracy z greenscreenem i wydobywaniu takich szczegółów jak włosy prezentera.

Uwaga!

  • Wersja demonstracyjna pluginu Power Matte działa w pełni funkcjonalnie przez okres 15 dni. Po tym okresie niezbędne jest zakupienie pełnej wersji narzędzia.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!