r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

PowerShell Core 6.0

Strona główna Mac Programowanie Inne programy dla programistów
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

PowerShell to otwarty, wieloplatformowy interpreter poleceń, opracowany przez Microsoft. Program jest tak rozbudowany, że sprawdzi się jako system automatyzacji i wiersz poleceń, przystosowany do pracy ze strukturyzowanymi danymi (JSON, CSV, XML i inne), API REST i modelami obiektowymi. Interpreterowi towarzyszy język skryptowy i jego własne, intuicyjne polecenia (Cmdlets).

Galeria programu

Na systemie macOS PowerShell instalowany jest w folderze /usr/local/microsoft/powershell/6.0.0-alpha.9/ i z tego miejsca można go uruchomić, najlepiej z poziomu Terminala z ciemnym tłem, gdyż program wykorzystuje jasne kolory przy kolorowaniu składni. Moduły można instalować w folderze użytkownika: ~/.local/share/powershell/Modules.

r   e   k   l   a   m   a

PowerShell zdobył popularność na Windowsie, ale w sierpniu 2016 roku jego kod źródłowy został otwarty, a program przeniesiony na inne platformy. Program jest na razie dostępny we wczesnej wersji testowej i nie nadaje się do pracy w środowiskach produkcyjnych.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Wiersz poleceń Microsoftu: PowerShell Core dostępny dla Linuksa i Maców

179
OPROGRAMOWANIE 14.01.2018 | Anna Rymsza

Microsoft zakończył już prace nad finalnym wydaniem programu PowerShell Core, czyli otwartej, wieloplatformowej wersji swojego świetnego wiersza poleceń i języka skryptowego. To pierwsze stabilne wydanie PowerShell Core, dostępne nie tylko dla Windowsa. Skorzystamy z niego także na macOS-ie i Linuksie, a źródła znajdziemy na GitHubie. Wydanie PowerShell Core 6 zostało nazwane najważniejszą zmianą w historii PowerShella, jest też ważnym krokiem w kierunku wprowadzenia programów Microsoftu na systemy niebędące Windowsem. udostępniając pierwszą wersję testową Microsoft podkreślał, że…

Microsoft kocha Linuksa. Otwarty PowerShell jest tego dowodem

92
OPROGRAMOWANIE 19.08.2016 | Anna Rymsza

Microsoft znów pokazał, że kocha Linuksa. Ceniony, zaawansowany interpreter poleceń PowerShell został udostępniony na Linuksa i OS X, a na Githubie znalazł się jego kod źródłowy. Microsoft podkreśla, że dzisiejszy świat jest wieloplatformowy, wielochmurowy i wielosystemowy. Zamiast walczyć z wiatrakami, jak to miał w zwyczaju jeszcze kilka lat temu, wychodzi naprzeciw potrzebom klientów i będzie starał się ułatwić pracę w zróżnicowanych środowiskach. PowerShell, ceniony przez administratorów i wymagających użytkowników, jest jednym z narzędzi, które powinny znaleźć się na wielu platformach…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.