r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Powstanie europejska policja internetowa?

Strona główna Aktualności

Unia Europejska planuje utworzenie Międzynarodowego Centrum Cyberprzestępczości - działającej przy Europolu instytucji, której celem będzie walka z łamaniem prawa w Sieci.

Agenda ma umożliwić wspólne podejście państw UE do kwestii przestępst popełnianych w Sieci. Podstawowym orężem nowego organu będzie możliwość zarządzania domenami i adresami IP. Ma to pozwolić na skuteczne blokowanie działań cyberprzestępców. Rada ministrów Unii Europejskiej poprosiła już Komisję Europejską o opracowanie planu utworzenia takiej instytucji włącznie ze szczegółowymi wytycznymi celów, zakresu działania i źródeł finansowania.

Podobny organ działa już w Wielkiej Brytanii, gdzie rząd walczy z internetowymi przestępcami wycofując należące do nich nazwy domen. O ile jednak zarządzanie domenami jest logistycznie łatwe do przeprowadzenia, to próba nadzorowania adresów IP może być sporym wyzwaniem dla Międzynarodowego Centrum Cyberprzestępczości. Adresy IP są bowiem w posiadaniu wielu działających niezależnie dostawców łącz i brakuje scentralizowanej bazy, która pozwoliłaby na ich łatwe blokowanie.

r   e   k   l   a   m   a

Na obecnym poziomie prac nie wiadomo jeszcze, kiedy unijny organ zwalczający przestępstwa w Sieci rozpocznie działanie.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.