r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Premiera Nokii 8 z optyką Carla Zeissa – na taki powrót czekaliśmy?

Strona główna AktualnościSPRZĘT

Swoją premierę ma dziś niespodziewanie Nokia 8 – smartfon, który po neutralnym czy wręcz chłodnym przyjęciu wcześniejszych propozycji HMD Global, ma pokazać, że Nokia wróciła. Zgodnie z wcześniejszymi nieoficjalnymi informacjami, obok fińskiego logo pojawi się także inne, cieszące się nie mniejszym uznaniem – optykę przygotowano w pracowniach Carla Zeissa.

Urządzenie wyposażone jest w ekran IPS o przekątnej 5,3 cala i rozdzielczości QHD. Procesor to Snapdragon 835, smartfon posiada 4 GB RAM-u, 64 GB pamięci wewnętrznej oraz slot na kartę pamięci o maksymalnej wielkości 256 GB. Baterię o pojemności 3090 mAh zasila się przez gniazdo USB typu C. Obudowa została wykonana z aluminium, nie zabrakło czytnika linii papilarnych na fizycznym przycisku pod ekranem. Nowa Nokia trafi na półki z preinstalowanym Androidem 7.1.1.

r   e   k   l   a   m   a

Nie bez powodu Nokia 8 wręcz promowana jest jako przedstawiciel nowej generacji smartfonów Nokia z optyką ZEISS. Wyróżnikiem urządzenia ma być nie tylko najwyższej jakości obiektyw, ale także oprogramowanie, które sprawi, że użytkownik w pełni będzie mógł go wykorzystać. Nokia 8 umożliwi bowiem jednoczesne nagrywanie zarówno główną, jak i przednią kamerą – obraz z nich będzie mógł być łączony i w ten sposób nagrywany, strumieniowany czy przesyłany w wideokonferencji. Sprzyjać temu będą trzy wyróżniające się jakością mikrofony. Pomysł ten nosi nazwę Dual-Sight, a zrobione tak zdjęcie bothie. Warto zapamiętać, bo zapewne wkrótce czeka nas wysyp podobnych ciekawostek.

Na główną kamerę składają się dwa obiektywy: jeden kolorowy z optyczną stabilizacją obrazu i drugi monochromatyczny. Oba mają rozdzielczość 13 MP. Maksymalna apertura to f/2.0. Nie zabrakło czujnika podczerwieni wykorzystywanego w autofocusie i dwutonowej diody. Dual-Sight pociąga za sobą konsekwencje w postaci wysokiej rozdzielczości także przedniej kamery – w tym przypadku także mamy do czynienia z matrycą o rozdzielczości 13 MP.

Nokia 8 dostępna jest w wariancie obsługującym dwie karty SIM. Do sprzedaży trafi w czterech wariantach kolorystycznych: polerowanym niebieskim, polerowanym miedzianym, matowym niebieskim i stalowym. W Polsce Nokię 8 kupić będzie można już we wrześniu w sugerowanej cenie 2599 złotych. Czy na taką premierę czekali wszyscy, których dotychczasowe portfolio HMD Global rozczarowało?

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.