reklama

„Programistyczne potknięcia?” – darmowy e-book o częstych błędach programistów

Strona główna Aktualności

O autorze

Jeżeli w jakichś publikacjach dotyczących bezpieczeństwa komputerowego pada nick j00ru lub Gynvael to wiadomo, że nie można przejść obok tego obojętnie. Specjaliści pracujący w Google na stanowiskach Information Security Engineer nie tylko ulepszają produkty korporacji, ale dzielą się swoją wiedzą z innymi i często zgłaszają wykryte w innym oprogramowaniu błędy. Teraz dla programistów dostępna jest prawdziwa gratka – darmowy e-book ich autorstwa, który przedstawia najpopularniejsze błędy mogące stanowić także luki bezpieczeństwa, oraz sposoby na ich poprawienie.

Książka nazwana „Programistyczne potknięcia. Jak ich unikać?” to 40 stron przydatnych informacji podzielonych na kilka kategorii. Znajdziemy tu przykłady z arytmetyki o obliczeń (np. przekraczanie zakresu liczb całkowitych), informacje o wyciekach danych i używaniu niezainicjalizowanej pamięci, a także tematy poświęcone stabilności i niezawodności. Istotny jest dział dotyczący danych wejściowych, które w większości przypadków powinny być dokładnie sprawdzane i filtrowane. Coldwind wraz z Mateuszem Jurczykiem poruszyli również kwestie kryptografii i przenośności kodu zwracając wyraźną uwagę na różnice między systemami Windows i GNU/Linux, które często doprowadzają do fatalnych w skutkach pomyłek.

Ebook dostępny jest w nowo powstałym dziale download Polskiego Wydawnictwa Naukowego. Przydać może się zarówno doświadczonym jak i początkującym programistom. Jedyne co musimy zrobić, to podać własny email i wyrazić zgodę na otrzymywanie wiadomości marketingowych (naturalnie sugerujemy więc podanie skrzynki do reklam lub adresu tymczasowego). Po tym otrzymamy wiadomość z linkiem aktywacyjnym do strony, z której będziemy już mogli pobrać plik PDF.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama