Boostnote: notatki dla programistów używających snippetów i Markdown

Boostnote: notatki dla programistów używających snippetów i Markdown

Boostnote: notatki dla programistów używających snippetów i Markdown
Oskar Ziomek
11.09.2017 19:53

W świecie programistów, co by nie mówić, najistotniejsze jest pisanie kodu. Przed przystąpieniem do pracy, oprócz samego środowiska programistycznego warto również jednak zadbać o inne ułatwiające pracę narzędzia, w tym tak błahe z pozoru czynności, jak robienie notatek. Tutaj z pomocą może przyjść Boostnote – aplikacja stworzona na bazie Electrona specjalnie z myślą o tworzeniu zapisków ze snippetami oraz wykorzystaniem znaczników Markdown.

Zastosowań jest co najmniej kilka: możliwość notowania snippetów oraz łączenia ich we wspólne notatki może pomóc organizować przydatny kod podczas pracy, z kolei dzięki edytorowi Markdown będziemy w stanie łatwo zmieniać choćby zawartość opisową projektu udostępnianego na GitHubie. Naturalnie program sprawdzi się także jako typowy notatnik, a producent sugeruje tu na przykład wykorzystanie jako listę zadań do zrobienia, w kontekście programowania i kolejnego projektu oczywiście.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Boostnote pozwala kolorować składnię ponad 100 języków (tu na liście znakomita większość najczęściej spotykanych, w tym C#, Java, Python, czy nawet LaTeX), oferuje automatyczne zapisywanie plików w trakcie pisania oraz możliwość szybkiego podglądu końcowego efektu dwuklikiem. Dostępne jest także eksportowanie stworzonych notatek do pliku TXT lub MD.

Aplikacja jest przy tym atrakcyjna wizualnie, w ustawieniach znajdziemy najpotrzebniejsze opcje. Warto wspomnieć o możliwości dość dokładnego dostosowania wyglądu edytora i podglądu. Podstawa to możliwość zmiany kolorystyki całego programu z jasnej na ciemną, ale w parze z nią idą niezależne ustawienia podglądu notatek, a tutaj można edytować między innymi wielkość czcionki oraz zestawy kolorów dla kolorowania składni.

Warto dodać, iż źródło programu jest otwarte – repozytorium można znaleźć na GitHubie. Aplikacje desktopowe Boostnote przewidziano dla Windowsa (64-bitowego), Maka i Linunksa, mobilnie dostępne są także wersje dla Androida oraz iOS-a, choć należy nastawić się na ich mniejszą funkcjonalność.

Boostnote jest już dostępny w naszej bazie.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)