r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Projekt Minimum żyje, gra trafiła pod skrzydła Human Head Studios

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Chociaż pomagające przy słabym projekcie Aliens: Colonial Marines TimeGate Studios (cieplej kojarzone z całkiem niezłymi produktami z serii Section 8) przestało istnieć, część doglądanych przez zespół gier na szczęście nie poszła do kosza. Na różne marki w jej rękach chętnych było kilku i wiadomo, że przynajmniej oszczędna graficznie sieciowa strzelanka Minimum będzie dalej rozwijana. Dla Atari dogląda jej Human Head Studios, które ostatnie lata spędziło głównie siedząc nad Prey 2, potem porzuconym...

Minimum czerpie z tego, co ostatnimi czasy najpopularniejsze, choć już niestety nie będzie w modelu Free-2-Play. Kanciastą oprawą przypomina mocno Minecrafta, ale jest też przygotowywanie przedmiotów z różnorakich części, gromadzonych podczas starcia z drużyną przeciwną. Do tego mamy tytany w tle, czyli oczywiste nawiązanie do Titanfall. Misje sprowadzają się ogólnie do rozwijania własnego bohatera poprzez tworzenie dla niego pancerzy oraz ulepszania broni, tak aby przeżyć jak najdłużej i szybko uruchomić robota bojowego, który automatycznie ruszy na bazę wroga.

Większość surowców wykorzystywać będziemy podczas rozgrywki, ale są i takie przydatne poza nią, służące do pozyskiwania schematów na lepsze wyposażenie oraz rzadziej dostępnych materiałów do ich realizacji. Strzelamy zwyczajnie z tego, co sami sobie zrobimy. Projekt napędzany jest technologią Unreal Engine 3, więc minimalne wymagania systemowe powinny być dość niskie. Potrzebny będzie za to Windows 7.

r   e   k   l   a   m   a

Zanim dostaniemy pełną wersję Minimum, gra poszuka fanów na Steam Early Access. Obecni twórcy zapowiadają wsparcie dla Steam Workshop, a więc różnorakich modyfikacji (w tym przynajmniej dodatkowych map), niemniej nie pojawi się ono od razu.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.