Promujemy polskich autorów! - Agronom 2005

Strona główna Aktualności

O autorze

Przedstawiamy kolejny program w ramach akcji Promujemy polskich autorów! - Agronom 2005 autorstwa firmy AgroPower (dawniej RolSoft). Zastrzegamy, że tym razem z pewnością nie jest to produkt, który zainteresuje większość Czytelników vortalu. Ze względu na jego unikalność, uznaliśmy jednak, że warto go szerzej zaprezentować.

Agronom 2005 to program wspomagający zarządzanie produkcją roślinną w gospodarstwach rolnych. Umożliwia m.in. zarządzanie gospodarstwem bezpośrednio z mapy; gromadzenie i udostępnianie wszystkich informacji o polach uprawnych z historią zasiewów, badań glebowych i prac polowych; analizowanie kosztów i przychodów z produkcji roślinnej; planowanie nawożenia pól, użycia środków ochrony; gromadzenie i zarządzanie danymi środków trwałych i obrotowych użytych do produkcji roślinnej; graficzne przedstawienie pól uprawnych i działek ewidencyjnych; wczytania map w postaci elektronicznej, jak również z pomiarów wykonanych urządzeniem GPS. Program jest przystosowany do wymagań wszystkich rodzajów gospodarstw rolnych - zarówno tych kilkuhektarowych, jak i wieloobiektowych o powierzchniach tysięcy hektarów.

Na pewno wielu Czytelników ze zdziwieniem przyjmie taki program w vortalu. Chcemy jednak aby na łamach vortalu można było znaleźć oprogramowanie przydatne nie tylko dla szerokich grup odbiorców ale także to niszowe, które zwykle najtrudniej znaleźć. Często nawet nie wiemy, że istnieją wyspecjalizowane narzędzia, które mogą pomóc nam w pracy. Nowoczesne rolnictwo, to bardzo poważne przedsięwzięcia biznesowe, a konkurencyjność na rynku unijnym można uzyskać tylko dzięki bardzo przemyślanemu systemowi zarządzania produkcją. O ile programów wspomagających produkcję zwierzęcą jest dostępnych przynajmniej kilka na naszym rynku to polska aplikacja do zarządzania produkcją roślinną jest naprawdę wyjątkową perełką. Postanowiliśmy więc, że mimo iż krąg odbiorców tego typu rozwiązań nie jest może rozległy to jednak Agronoma zaprezentujemy bo naprawdę warto...

W ramach rozpoczętej w kwietniu ub.r. akcji Promujemy polskich autorów!, prezentujemy tzw. "perełki" tj. nietypowe programy nie mające praktycznie na świecie swojego odpowiednika lub pełnoprawne alternatywy dla produktów zagranicznych. Do tego grona zaliczyliśmy m.in. stosunkowo mało znany ale naprawdę godny uwagi polski pakiet do składu publikacji (DTP) - Kombi, program do komputerowego wspomagania projektowania (CAD) - TechCAD, sieciowy system archiwizacji danych - Ferro Backup System, menedżer plików - freeCommander, program do ewidencjonowania oraz zarządzania sprzętem komputerowym i oprogramowaniem w firmie - Ewida Standard, narzędzie do trwałego i nieodwracalnego kasowania danych - Media Eraser, świetny dodatek do programu Microsoft Outlook będący namiastką dużo droższego serwera Exchange - C2PublicFolders, czy edytor stron WWW - CoreEditor (następca popularnego EdHTML).

Wersję testową programu Agronom 2005 można pobrać w dziale PROGRAMY -> Firma -> Programy branżowe

© dobreprogramy
s