Promujemy polskich autorów! - CRM Berberis Minima

Strona główna Aktualności

O autorze

Przedstawiamy kolejny program w ramach akcji Promujemy polskich autorów!. Tym razem jest produkt z jeszcze raczkującej w Polsce dziedziny, a przy tym całkowicie darmowy.

CRM Berberis Minima to ograniczona funkcjonalnie ale całkowicie bezpłatna odmiana programu wspomagającego zarządzanie przedsiębiorstwem - CRM Berberis firmy BMS Creative. W wersji Minima program udostępnia większość funkcji jakie znajdziemy w innych, płatnych produktach do zarządzania relacjami z klientami. Został wyposażony w opcje umożliwiające prowadzenie ewidencji kontrahentów, rejestrowanie i planowanie działań, tworzenie grup marketingowych, wysyłanie korespondencji seryjnej. Głównym ograniczeniem wersji bezpłatnej jest praca wyłącznie na jednym stanowisku, a także brak obsługi gospodarki magazynowej, procesów serwisowych oraz możliwości wystawiania faktur - nie są to jednak funkcje niezbędne w programie tego typu.

Minima nie jest może tak rozbudowana jak inne, komercyjne produkty klasy CRM (zarówno tego jak i innych producentów) jednak zasługuje na uwagę ponieważ jest prawdopodobnie najbardziej rozbudowanym wśród nielicznych, bezpłatnych aplikacji tego typu. Głównym mankamentem wersji bezpłatnej jak już pisaliśmy jest możliwość pracy tylko na jednym stanowisku, program może być jednak w przyszłości rozbudowywany do płatnej wersji z zachowaniem wprowadzonych danych. Polecamy go wszystkim firmom, które nie korzystają jeszcze z oprogramowania CRM, a chciałyby usprawnić kontakty z klientami i zwiększyć poziom ich satysfakcji.

W ramach rozpoczętej w kwietniu 2005 r. akcji Promujemy polskich autorów!, prezentujemy tzw. "perełki" tj. nietypowe programy nie mające praktycznie na świecie swojego odpowiednika lub pełnoprawne alternatywy dla produktów zagranicznych. Do tego grona zaliczyliśmy m.in. stosunkowo mało znany ale naprawdę godny uwagi polski pakiet do składu publikacji (DTP) - Kombi, sieciowy system archiwizacji danych - Ferro Backup System, menedżer plików - freeCommander, program do ewidencjonowania oraz zarządzania sprzętem komputerowym i oprogramowaniem w firmie - Ewida Standard, świetny dodatek do programu Microsoft Outlook będący namiastką dużo droższego serwera Exchange - C2PublicFolders, unikalny program do zarządzania produkcją rolną - Agronom 2005, program do zarządzania licencjami i infrastrukturą IT - e-Audytor, przeznaczony dla firm poligraficznych, reklamowych i drukarni - Poligraf 2006 czy pakiet dla firm VATowiec.

Program CRM Berberis Minima można pobrać z naszego vortalu w dziale PROGRAMY -> Firma -> Zarządzanie relacjami z klientami CRM

© dobreprogramy