Promujemy polskich autorów! - Lomsel Backup

Strona główna Aktualności

O autorze

W drugiej połowie kwietnia rozpoczęliśmy akcję Promujemy polskich autorów! W ramach niej, na stronie polskie.dobreprogramy.pl został udostępniony nowy, dwuwariantowy formularz do zgłaszania propozycji programów. W ramach akcji dodatkowo promujemy także tzw. "perełki" tj. nietypowe programy nie mające praktycznie na świecie swojego odpowiednika lub pełnoprawne alternatywy dla produktów zagranicznych.

Dzisiaj prezentujemy program, który może nie jest typową "perełką". Jednak zwracamy uwagę na niego m.in. dlatego aby podkreślić jak ważna jest tematyka archiwizacji danych. O ile praktycznie każdy posiada program antywirusowy to archiwizowanie ważnych danych nie jest już tak powszechne. W firmach pozornie sytuacja ta prezentuje się trochę lepiej - mamy tu do czynienia bowiem nierzadko z danymi, których utrata mogłaby spowodować ogromne straty. Jednak z naszych obserwacji wynika, że zazwyczaj ogranicza się to do archiwizowania danych księgowych czy plików na serwerze (o ile taki firma posiada). W każdym jednak wypadku powinniśmy także archiwizować dane na osobistych komputerach. Ich utrata również może spowodować wiele kłopotów i statę cennego czasu.

Wśród wielu użytkowników istnieje świadomość czy wręcz potrzeba tworzenia kopii zapasowych. Problemami z którym często się zmierzają są wysoki stopień skomplikowania aplikacji oraz mała ilość polskich (lub polskojęzycznych) narzędzi tego typu. Sytuacja ta jednak się zmienia i program, który prezentujemy jest właśnie tego dowodem.

Lomsel Backup jest łatwym w obsłudze, polskim programem do archiwizacji danych. Umożliwia tworzenie archiwów ważnych danych znajdujących się w komputerze. Obsługę programu ułatwiają wygodne kreatory. Dzięki wbudowanemu modułowi współpracującemu z harmonogramem zadań systemu Windows, program umożliwia automatyczne tworzenie archiwów cyklicznie (np. codziennie, raz w tygodniu itp.) lub w konkretnie wyznaczonym terminie. Oprócz archiwizowania plików (także otwartych) możliwa jest również archiwizacja rejestru i ustawień Windows shell. Archiwa mogą być tworzone przyrostowo i zabezpieczone hasłem. Program obsługuje zapis na dyski twarde, płyty CD/DVD lub dyskietki. Obsługa programu nie wymaga dużej wiedzy, a załączona (oczywiście polskojęzyczna) pomoc, wyjaśni wszystkie jego opcje.

Program ten nie jest może bardzo rozbudowany funkcjonalnie ale z powodzeniem sprawdzi się jako osobiste narzędzie do wykonywania kopii zapasowych. Użytkownikom, którzy poszukują bardziej rozbudowanych programów polecamy pozycje, które od jakiegoś czasu są już opisane na łamach vortalu. Są to Ferro Backup System - bardzo interesujący, sieciowy system archiwizacji danych oraz WinPSF - dość popularny program archiwizujący o rozbudowanych możliwościach.

Opisywane programy można znaleźć w dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Archiwizacja danych

© dobreprogramy
s