Promujemy polskich autorów! - MediaEraser

Strona główna Aktualności

O autorze

Przedstawiamy kolejny program w ramach akcji Promujemy polskich autorów! Tym razem jest to MediaEraser firmy MediaRecovery.

MediaEraser to program do trwałego i nieodwracalnego kasowania danych z dysków twardych, nośników pamięci flash, dyskietek itp. Bezpłatna wersja "Lite", którą prezentujemy na łamach vortalu, zawiera co prawda szereg ograniczeń funkcjonalnych ale oferuje to co najważniejsze - możliwość usuwania pojedyńczych plików bez szans na ich odzyskanie (co jest możliwe przy normalnym kasowaniu plików, nawet po ich usunięciu z systemowego Kosza). Program integruje się z menu kontekstowym Eksploratora Windows dzięki czemu kasowanie plików może zostać przeprowadzone w wygodny i szybki sposób. MediaEraser oferuje kilka różnych algorytmów kasowania danych m.in. algorytm US DoD 520.22-M zalecany przez Amerykański Departament Obrony.

MediaEraser występuje także w bardziej rozbudowanych funkcjonalnie ale płatnych odmianach Standard i Premium. Wersja Standard oferuje dodatkowo m.in. możliwość kasowania katalogów i/lub wielu plików jednocześnie, a Premium ponadto tak użyteczne funkcje jak oczyszczanie pustego (niezalokowanego na partycjach) miejsca na dysku czy trwałe i nieodwracalne wymazywanie dysków fizycznych i partycji "sektor po sektorze". Pomimo, że są to produkty komercyjne ich ceny nie powodują "zawrotu głowy" - wersja Standard kosztuje 49,99 zł netto (ok. 61 zł brutto), a Premium 99,99 zł netto (ok. 122 brutto). Warto też zwrócić uwagę, że wiarygodność co do skuteczności prezentowanych rozwiązań podnosi fakt, że producent MediaEraser'a zajmuje się przede wszystkim... odzyskiwaniem danych ;-)

W ramach rozpoczętej w kwietniu akcji Promujemy polskich autorów!, prezentujemy tzw. "perełki" tj. nietypowe programy nie mające praktycznie na świecie swojego odpowiednika lub pełnoprawne alternatywy dla produktów zagranicznych. Do tego grona zaliczyliśmy m.in. stosunkowo mało znany ale naprawdę godny uwagi polski pakiet do składu publikacji (DTP) - Kombi, program do komputerowego wspomagania projektowania (CAD) - TechCAD, sieciowy system archiwizacji danych - Ferro Backup System, menedżer plików - freeCommander czy narzędzie do ewidencjonowania oraz zarządzania sprzętem komputerowym i oprogramowaniem w firmie - Ewida Standard.

Program MediaEraser w bezpłatnej wersji Lite można pobrać w dziale PROGRAMY -> Narzędzia -> Narzędzia dyskowe i plikowe

© dobreprogramy
s