Promujemy polskich autorów! - Zootechnik 2007

Strona główna Aktualności

O autorze

Przedstawiamy kolejny program w ramach akcji Promujemy polskich autorów!. Tym razem jest program Zootechnik 2007 firmy AgroPower, znanej niektórym Czytelnikom vortalu z programu Agronom. Jest to również pozycja wspomagająca funkcjonowanie gospodarstw rolnych.

Zootechnik 2007 wspomaga zarządzanie hodowlą zwierząt w gospodarstwie rolnym. Aktualnie przeznaczony jest dla hodowców bydła mlecznego i mięsnego. Program może być wykorzystywany przez hodowców posiadających dowolną ilość zwierząt - od kilku pojedynczych osobników do stad liczących wiele tysięcy sztuk podzielonych na różne lokalizacje geograficzne. Zootechnik 2007 pozwala na gromadzenie różnorodnych informacji dotyczących każdego zwierzęcia, jak np.: rasa, nr kolczyka, data urodzenia bądź przybycia do stada czy rodowód danej sztuki, co jest szczególnie przydatne do udokumentowania pochodzenia bydła wpisywanego do Księgi Głównej prowadzonej przez PZHiPBM. W kartotekach bydła można umieścić dane zdrowotne, dokonywane pomiary czy też dane żywieniowe. Umożliwia to dokładną analizę kosztów leczenia i żywienia oraz określenie wpływu sposobu żywienia na wydajność mleczną, przyrosty masy itp.

Tak jak w przypadku programu Agronom, także Zootechnik z pewnością nie jest produktem, który zainteresuje większość Czytelników vortalu. Jest to jednak program unikatowy i warty szerszej prezentacji. Tym bardziej, że gospodarka naszego kraju w dużej mierze oparta jest na rolnictwie ;-)

W ramach rozpoczętej dwa lata temu akcji Promujemy polskich autorów!, prezentujemy tzw. "perełki" tj. nietypowe programy nie mające praktycznie na świecie swojego odpowiednika lub pełnoprawne alternatywy dla produktów zagranicznych. Do tego grona zaliczyliśmy m.in. stosunkowo mało znany ale naprawdę godny uwagi polski pakiet do składu publikacji (DTP) - Kombi, sieciowy system archiwizacji danych - Ferro Backup System, menedżer plików - freeCommander, program do ewidencjonowania oraz zarządzania sprzętem komputerowym i oprogramowaniem w firmie - Ewida Standard, świetny dodatek do programu Microsoft Outlook będący namiastką dużo droższego serwera Exchange - C2PublicFolders, program do zarządzania licencjami i infrastrukturą IT - e-Audytor, przeznaczony dla firm poligraficznych, reklamowych i drukarni - Poligraf 2006 czy pakiet dla firm VATowiec.

Wersję testową programu Zootechnik 2007 można pobrać w dziale PROGRAMY -> Firma -> Programy branżowe

© dobreprogramy