r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

ProtonMail Encrypted Email 1.5.6

Strona główna iOS Komunikacja/społeczność Klienty e-mail
Pobierz program w oficjalnym sklepie iTunes
lub zeskanuj:

ProtonMail Encrypted Email - Easy To Use, Free For All to mobilny klient pocztowy szwajcarskiej usługi Proton Mail, która reklamuje swoją usługę jako jedną z najbezpieczniejszych na świecie i gwarantującą bardzo wysoki poziom ochrony prywatności oraz danych użytkownika dostępnych w poczcie elektronicznej.

Galeria programu

Proton Mail zdobył sporą popularność wśród osób, które cenią sobie bezpieczeństwo swoich danych w internecie oraz wysoki poziom ochrony prywatności komunikacji. Szwajcarzy tworzący tę usługę zdobyli spore uznanie, bo ich serwis poczty e-mail chroni dane w sposób bardzo profesjonalny, oferując m.in. skrzynkę pocztową, do której dostępu strzegą dwa hasła: jedno do logowania, drugie zaś do odszyfrowania zawartości skrzynki pocztowej. Przedstawiciele firmy deklarują też, że nie dysponują sposobem, który pozwoliłby im uzyskać dostęp do danych użytkowników. Wiadomości pocztowe i załączniki w Proton Mail są szyfrowane w sposób end-to-end, z wykorzystaniem OpenPGP.

Aplikacja mobilna jest przedłużeniem webowej wersji usługi Proton Mail. Za jej pomocą wyślemy i odbierzemy pocztę, uporządkujemy nasze e-maile wg etykiet, wyszukamy interesujące nas wiadomości i skorzystamy z gestów, które pozwalają w łatwy sposób decydować, co dalej stanie się z wybraną wiadomością. Do wyboru mamy dwa gesty: do lewej i do prawej. Możemy przypisać im konkretne opcje, np. oznaczenie maila gwiazdką, odesłanie go do spamu lub przesunięcie do kosza, wreszcie zarchiwizowanie go. Przejrzymy też wersje robocze naszych e-maili, a także książkę z danymi osób, z którymi komunikujemy się za pomocą Proton Maila. Możemy również ustawić datę ważności danej wiadomości, po upływie której przestanie ona być dostępna dla odbiorcy.

Aplikacja mocno nawiązuje do layoutu zastosowanego w wersji usługi na przeglądarki internetowe, co sprawia, że zachowana została spójność wizualna. To należy przypisać twórcom programu na plus. Program jest prosty i wygodny w obsłudze, nie wymaga też zbyt wiele wysiłku w trakcie pierwszej konfiguracji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

ProtonMail także w sieci Tor. Szwajcarska usługa pocztowa jeszcze bezpieczniejsza

25
OPROGRAMOWANIE 19.01.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

ProtonMail to jedna z najciekawszych propozycji, jeśli chodzi o odporne na inwigilacje usługi pocztowe. Korzystać z niej można za darmo, a od teraz, pod adresem protonirockerxow.onion także w sieci Tor. Warto przypomnieć, dlaczego korzystanie z ProtonMail niesie za sobą korzyści, których nie oferują najczęściej inne popularne usługi pocztowe. Przede wszystkim cała korespondencja szyfrowana jest prywatnym kluczem RSA-2048. Oprócz hasła logowania wykorzystywane jest zatem dodatkowe, umożliwiające odszyfrowanie. ProtonMail posiada także swoje mobilne klienty na Androida i iOS-a. Jak można…

ProtonMail dostępny dla wszystkich w przeglądarce i na smartfony

27
OPROGRAMOWANIE 17.03.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Po trwających niemal dwa lata publicznych testach beta, ProtonMail, usługa pocztowa skupiająca się na bezpieczeństwie danych, prywatności i szyfrowaniu, jest już dostępna dla wszystkich, łącznie z aplikacjami mobilnymi na Androida i iOS-a. Dotąd aplikacje mobilne były dostępne w oficjalnych sklepach, jednak dostęp do nich był ściśle limitowany. To należy już jednak do przeszłości: na oficjalnej stronie projektu pojawił się już bowiem komunikat o udostępnieniu usługi dla wszystkich, niezależnie od regionu i nic już nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystali z niego także Polacy. O samym…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.