Przeglądarka Microsoft Edge dostaje nowy interfejs i wiele funkcji

Przeglądarka Microsoft Edge dostaje nowy interfejs i wiele funkcji

Przeglądarka Microsoft Edge dostaje nowy interfejs i wiele funkcji
Oskar Ziomek
20.12.2017 19:11

Najnowsza kompilacja Windowsa 10 dla insiderów (build 17063) przynosi wiele interesujących zmian. Obok nowych funkcji systemowych i rozszerzenia dostępności topowej funkcji Defendera, modyfikacje dotknęły także przeglądarkę Edge, w której zmieniono między innymi interfejs, dostosowując go do pozostałych elementów w systemie.

Do programu trafia bowiem znany już dobrze z innych aplikacji Fluent Design – wzornictwo, w którym położono nacisk na półprzezroczyste panele w wybranych elementach programów, a w przypadku Edge'a jest to górny pasek. W przeglądarce zmieniono również nieco kolorystykę ciemnego motywu, co zwiększyło jego kontrast, a tym samym poprawiło czytelność czcionek. Edge obsługuje teraz także efekt Reveal, który polega na wyróżnianiu interaktywnych elementów interfejsu, gdy najedzie się na nie kursorem myszy.

Obraz

Kolejna zmiana ma z kolei ułatwić zarządzanie zakładkami do książek elektronicznych w formacie EPUB oraz PDF. Od teraz z tego samego miejsca, w którym dodaje się nowe zakładki na pasku, można również zarządzać tymi, które znajdują się już na liście. Microsoft zaznacza, że jest to efekt licznych próśb od użytkowników, którzy zgłaszali propozycje takiego rozwiązania w informacjach zwrotnych.

Obraz

Najnowszego Edge'a wyposażono także w obsługę powiadomień push oraz API związanych z pamięcią podręczną. Jak podpowiada intuicja, pozwoli to wyświetlać powiadomienia z witryn w Centrum Akcji, także wtedy, gdy przeglądarka będzie zamknięta. Microsoft dodaje, że obsługa dodatkowych API pozwoli natomiast części witryn działać wydajniej, a w dłuższej perspektywie stanowi fundament do rozwoju sekcji aplikacji progresywnych w sklepie Windows, o czym wkrótce pojawić ma się więcej informacji.

Pozostałe nowości to także obsługa pakietu rozszerzeń gwarantującego wsparcie dla otwartych formatów OGG Vorbis oraz Theora oraz ulepszenia w zakresie dokładności rozpoznawania gestów wprowadzanych przy pomocy płytek dotykowych Precision Touch Pads. Wprowadzono tu przy okazji obsługę gestu szczypania w celu sterowania powiększeniem strony oraz przewijania dwoma palcami, co ma nieco zatrzeć granicę pomiędzy obsługą Edge'a poprzez dotykowy ekran oraz bez niego.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (57)