Publiczna beta ColdFusion 8 już jest dostępna

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Adobe udostępniła publiczną wersję beta programu Adobe ColdFusion 8. Jest to rozbudowana platforma przeznaczona dla twórców serwisów i aplikacji internetowych.

ColdFusion 8 wykorzystuje technologię Adobe Flex i elementy technologii Ajax, dzięki czemu umożliwia tworzenie rozbudowanych, atrakcyjnych aplikacji przez wbudowanie złożonych środowisk w intuicyjne interfejsy. Środowisko wspomagające opracowywanie aplikacji ColdFusion 8 zostało także wyposażone w zaawansowane funkcje kreatorów i debugowania wykorzystujące platformę Eclipse.

Jest to pierwsza wersja ColdFusion oferowana pod marką Adobe - powiedział David Mendels, wiceprezes działu ds. rozwiązań korporacyjnych i programistycznych w Adobe. Teraz programiści mogą bez problemów integrować aplikacje ColdFusion z innymi technologiami Adobe, takimi jak Flex, Apollo, LiveCycle czy nawet PDF, co upowszechni ideę współpracy z wykorzystaniem Internetu.

Publiczna wersja beta oprogramowania ColdFusion 8 jest już dostępna do pobrania w serwisie Adobe Labs. Obecnie dostępne są wersje przeznaczone dla platform Windows, Linux, Mac OS, Solaris i AIX.

© dobreprogramy

Komentarze