reklama

Puppy Linux 3.00

Strona główna Aktualności

O autorze

Dzisiaj wydano nową wersję dystrybucji Puppy Linux, charakteryzującej się bardzo małymi rozmiarami i niskimi wymaganiami sprzętowymi, przy zachowaniu pełnej funkcjonalności. Wersja 3.00 wnosi dużo zmian, większość systemu jest teraz kompatybilna z dystrybucją Slackware 12.

Praktycznie wszystkie bazowe pakiety zostały zaktualizowane, w tym biblioteki glibc (teraz wersja 2.5), gcc (4.1.2) i GTK (2.10.13). Pojawiły się też nowe wersje wielu aplikacji, w tym Xorg 7.2, Pidgin 2.0.2 i SeaMonkey 1.1.2. Spore zmiany zaszły też w skryptach wykonywanych podczas uruchamiania i wyłączania systemu, dzięki czemu uzyskano lepszą obsługę sprzętu i szybszy start.

System bazuje na jądrze 2.6.21.7, a systemowa przeglądarka HTML to teraz NetSurf 1.1. Zmodyfikowano też funkcjonowanie systemu w przypadku instalacji na dysku USB, dotychczas nowe pakiety były instalowane w pamięci RAM, a dopiero później przenoszone na dysk. Teraz są one zapisywane bezpośrednio na dysku, dzięki czemu duże pakiety nie ograniczają dostępnej pamięci.

Szczegółowe zmiany w nowej wersji Puppy Linux, w tym instrukcje instalacji i aktualizacji ze starszych wersji, można znaleźć na stronie twórców.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama