QB

Strona główna Windows Gry Platformowe
Pobierz pro​gram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Projekt QB jest bardzo interesującą i przy tym też bezpłatną grą platformową 3D z dozą elementów logicznych. Akcja toczy się tu w zawieszonych w przestrzeni sześcianach o nieregularnych formach, które przemierzamy sobie w trybie FPP. Główne zadanie to zlokalizowanie portalu stanowiącego przejście do kolejnego układu. Później należy bardzo dobrze się rozejrzeć, bowiem zaraz ściana czy sufit mogą być naszą podłogą.

Cały zamysł tej produkcji opiera się na manipulowaniu płaszczyznami. Na każdej ściance przekombinowanych sześcianów znajdziemy kostkę. Jej aktywacja przekręci cały poziom w jedną ze stron, w rezultacie rzucając nas w inaczej ukształtowane środowisko. Zmieni się równocześnie kolor świata, aby podkreślić ten fakt. Czasami trudno znaleźć przełącznik, warto więc próbować dojrzeć je od razu na starcie układu.

Stopniowo rośnie poziom trudności. Od zwykłego chodzenia po belkach, a potem skakania po platformach, przechodzimy do błądzenia po labiryntach czy unikania ruchomych niebezpieczeństw. Ogromną siłą QB jest specyficzna oprawa graficzna, dopełniana przez niepokojące udźwiękowienie. Przy odrobinie cierpliwości zabawa nie jest przesadnie trudna. Skok w przepaść oznacza jednak rozpoczęcie etapu od nowa.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!