QCad QCad 3.25.2

Strona główna Windows Grafika Programy do projektowania CAD
Pobierz prog​ram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

QCad to komercyjny program do projektowania wspomaganego komputerowo z długą tradycją, którego rozwój został tymczasowo zatrzymany w 2009 roku. W październiku 1999 roku firma Ribbonsoft zaczęła prace nad programem CAM Expert, który stał się podstawą QCada rozwijanego od maja 2002.

Program oferuje wszystkie niezbędne do projektowania narzędzia, od edycji kształtów, przez miarki i narzędzia tekstowe po możliwość przyciągania kształtów, zaawansowane funkcje powiększania widoku i ciekawe funkcje modyfikujące istniejące obiekty. Obiekty mogą być umieszczane na warstwach i grupowane.

Nowością w tej wersji programu jest wsparcie dla tabletów Wacoma i urządzeń Magic Trackpad firmy Apple. Ponadto do dyspozycji użytkownika jest biblioteka 4800 części (śruby, nity), którą można samemu rozszerzać i przeglądać z poziomu wbudowanego eksploratora części. Projekt można podglądać w widoku izometrycznym. Ponadto program posiada interfejs skryptowy zgodny z ECMAScript oraz dedykowane mu IDE i zintegrowaną instrukcję użytkownika.

Program wspiera odczyt i zapis formatów DXF R12 i DXF 200x, eksport do SVG i PDF, oraz import i eksport różnych formatów rastrowych (BMP, JPG, PNG i inne).

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!