QTranslate QTranslate 6.8.0.1

Strona główna Windows Edukacja i nauka Słowniki i translatory
Pob​ierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

QTranslate to bardzo proste w obsłudze narzędzie do tłumaczenia pojedynczych wyrazów, zwrotów i całych zdań.

Interfejs wykorzystuje schemat zastosowany w wielu innych aplikacjach tego typu, co oznacza, że należy w górnej części wpisać tekst, a następnie określić język docelowy i kliknąć przycisk „tłumacz”, by poznać jego znaczenie. QTranslate pozwala również na zapoznanie się z wymową. Wystarczy kliknąć ikonę mikrofonu, a program przeczyta wskazany wyraz, zwrot czy też zdań. Możemy ponadto dodawać wybrane tłumaczenia do ulubionych.

Korzystanie z QTranslate z pewnością ułatwią liczne skróty klawiaturowe, w tym Ctrl+Q (tłumaczy zaznaczony tekst i pokazuje go w wyskakującym oknie), Ctrl+Shift+Q (pokazuje okno słownika) czy Ctrl+E (czyta zaznaczony tekst). Szczegółowy wykaz skrótów dostępny jest w głównym oknie programu tuż po jego uruchomieniu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

QTranslate lekki, czysty, tłumaczy, czyta zaznaczone nawet w wordzie, notatniku i w wielu programach.
Nie ma.
ocena użytkownika
12.01.2020 12:47 • Recenzja do wersji 6.7.4

Lżejszy od balabolki, stabilny, tłumaczy wszędzie, nawet czyta. Kilka lat korzystam. Ustawiam i spokój. Zawsze uruchamia się w systemie. Działa w każdej przeglądarce. Przykład: http://prnt.sc/qmklsh