Quake 1.06

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Niezapomniany Quake był przełomem w gatunku dynamicznych strzelanek 3D. Stare technologie porzucono tu na rzecz zupełnie nowego, dużo wydajniejszego i bardziej efektownego silnika, pozwalającego na eliminację trójwymiarowych, szczegółowych przeciwników. Jako jedna z pierwszych produkcji na rynku gra zaoferowała poza tym wsparcie dla akceleratorów graficznych, czyli dodatkowych kart montowanych w PC.

W grze wcielamy się w dzielnego żołnierza, jedynego ocalałego po ataku wroga, który za pośrednictwem specjalnych portali musi udać się do różnych światów, aby pokonać tam potężnych bossów. Po drodze do finału przebędzie kilkadziesiąt różnorodnych poziomów, odnajdując przyciski otwierające kolejne wrota, klucze, no i oczywiście eliminując przeciwników, chcących mu za wszelką cenę przeszkodzić w jego misji.

Po latach tytuł prezentuje się całkiem nieźle. Lekko gotycki styl z etapami utrzymanymi w klimacie zapomnianych zamków, pełnych niebezpiecznych nieprzyjaciół, w dalszym ciągu robi ogromne wrażenie. Szybkość akcji również nie pozostawia nic do życzenia, podobnie jak udźwiękowienie. Na popularności Quake'a zyskał także zespół Nine Inch Nails, który przygotował ścieżkę muzyczną. Odgłosy są też odpowiednio niepokojące. W pamięci pozostały na pewno i całe długie noce spędzone przy zabawie sieciowej.

Ograniczenia wersji testowej

Wersja shareware oferuje do rozegrania cały pierwszy epizod opowieści, jakaś jedna czwarta całego produktu. Daje to dość znaczny wgląd w mechanikę rozgrywki.

Uwaga!

Do zabawy potrzebne będzie ściągnięcie i uruchomienie programu DOSBox. Polecamy również zapoznać się z poradnikiem wideo odnośnie jego prawidłowej konfiguracji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!