r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Quake III Arena

Strona główna Windows Gry Akcja i strzelanki
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

O ile kontynuacja Quake'a odchodziła od historii prezentowanej w protoplaście serii, wprowadzając na scenę przebrzydłą kosmiczną rasę Stroggów, kolejna odsłona marki, czyli Quake III Arena, jeszcze bardziej zrywała z tradycją gier FPS stworzonych przez id Software. Pozbyto się w ogóle wątku głównego, koncentrując tylko na wieloosobowej zabawie po sieci. Po dziś dzień tytuł ten jest chętnie uruchamiany dla opcji multiplayer.

Galeria programu

Nowa technologia u podstaw produktu przełożyła się na niezłą oprawę graficzną, jednak ponad wizualny przepych twórcy postawili dobrze skrojone pod zabawę w kilka osób mapy. Zażarte starcia odbywają się zazwyczaj na niewielkich obszarach, połączonych zmyślnie korytarzami i z rozstawionym w wyznaczonych miejscach potężniejszym orężem, typu wyrzutnia rakiet, pancerzami czy wzmocnieniem ataku. Znajomość poszczególnych miejscówek to jeden z warunków skutecznej walki.

Inna sprawa to opanowanie błyskawicznego przemieszczania się. Quake III Arena czerpie z poprzedniej części serii mechanikę rozgrywki, zachęcając do korzystania z przyśpieszeń wynikających z odpowiednio wykonanych skoków w bok, jak również szybowania wysoko w górę po wypaleniu sobie z wyrzutni rakiet prosto pod nogi. Dynamiczna zabawa spodobała się na całym świecie tak bardzo, że tytuł został podstawą wielu komputerowych mistrzostw, stając się niezapomnianym fenomenem.

Ograniczenia wersji demo

Wersja demonstracyjna oferuje cztery mapy do sprawdzenia z botami, czyli sterowanymi przez komputer przeciwnikami. Do dyspozycji są wszystkie bronie, dostępne na nich normalnie w pełnej edycji. Można też dobrać poziom trudności.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Quake Champions, Fallout na VR, DOOM z DLC i odświeżony Skyrim – Bethesda na E3

11
ROZRYWKA 13.06.2016 | Anna Rymsza

Betesda była drugim studiem, które prezentowało swoje nowości na konferencji E3. Mogliśmy zobaczyć nie tylko nadchodzące nowości, ale też obietnicę rozwijania gier już wydanych – na przykład pierwsze DLC do gry DOOM. DOOM w nowej wersji podbił serca fanów, a będzie jeszcze ciekawszy. W darmowej aktualizacji dostaniemy nowe tryby gry w kilka osób, jak klasyczny deathmatch, capture the flag i capture & hold. Nadchodzi też pierwsze DLC dla tej świetnej gry – Unto The Evil. Wprowadzi ono nowe mapy do gry w kilka osób, nowe wyposażenie, broń i kontrolowanego przez gracza demona…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #4 12.01.2018 22:30

@skidrow69 (niezalogowany): Uwaga na tego złodzieja!

  #3 17.12.2017 19:44

Fajnie gra działa :)
Jednak jest to tylko wersja trial, czyli okrojona wersja.
Widziałem, że na chomikuj jest pełna wersja i chyba działa, bo są same pozytywne komentarze i oceny.
Tutaj link: http://chomikui.pl/59081

Zero Ghost   16 #2 17.07.2016 20:57

Quake to jest i zawsze było coś w Unreal'a nigdy nie potrafiłem się wkręcić co innego w Q.

walgav   17 #1 19.03.2016 15:17

Nie wiem jak innym ale mi ta gra nigdy się chyba nie znudzi

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.