RJ TextEd 14.40

Strona główna Windows Programowanie Edytory dla programistów
Pobierz ​program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

RJ TextEd to darmowy edytor tekstu użyteczny zarówno podczas redagowania prostych tekstów, ale również jako narzędzie pracy programistów i webmasterów.

Program pomimo stosunkowo małych rozmiarów sprawia wrażenie całkiem pokaźnego narzędzia do programowania, a szereg przydatnych funkcji wraz z niezwykle przyjaznym interfejsem przekłada się na stale rosnącą popularność aplikacji. RJ TextEd oferuje wiele standardowych w tego typu programach funkcji - kolorowanie składni najpopularniejszych języków (m.in. ASP, C/C++, C#, Java, JScript, JSP, Pascal, Perl, PHP oraz HTML, XML czy CSS), sprawdzanie pisowni itp., ale również mniej spotykane jak np. konwerter jednostek, rozbudowany edytor składni i skryptów, tester wyrażeń, porównywanie plików, menadżer makr, tzw. generator Lorem Ipsum oraz wbudowany klient FTP.

Niewątpliwą zaletą programu są duże możliwości konfiguracyjne, a także w przypadku pisania strony internetowej opcja bezpośredniego podglądu z poziomu narzędzia tego jak prezentuje się ona w przeglądarce Internet Explorer i Firefox.

Uwaga!

  • Program domyślnie po instalacji dostępny jest w angielskiej wersji językowej. Aby ustawić polski język należy z menu 'Environment' wybrać opcję 'Add-ons', a następnie w zakładce 'Languages' zaznaczyć pozycję 'Polish' i zatwierdzić wybór przyciskiem 'Activate'. W przypadku mechanizmu sprawdzania pisowni należy pobrać z poziomu programu plik polskiego słownika (zakładka 'Dictonaries', opcja 'Download from web').
  • Do pobrania dostępna jest również wersja portable, nie wymagająca instalacji w systemie i gotowa do użycia tuż po ściągnięciu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Program umożliwia pracę na dwóch oknach, każde jest niezależne i jednocześnie widoczne w czasie edycji.
brak
ocena użytkownika
26.06.2015 10:41 • Recenzja do wersji 10.40

Zakładki plików w takich programach to jest standard, ale dwa okna z zakładkami plików to już rzadkość. Swobodna konfiguracja programu, w wielu płaszczyznach. Mechanizmy podpowiadania, wyszukiwania, podmiany, jest gicio. Program jest wyjątkowy, mimo iż nie jestem specjalistą, szybko złapałem idee tego softu. :-)