r   e   k   l   a   m   a
reklama

RadioSure 2.2.1046

Strona główna Windows Multimedia Odtwarzacze stacji radiowych i TV
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

RadioSure to bardzo prosta w obsłudze aplikacja umożliwiająca odtwarzanie stacji radiowych, które nadają swoje audycje za pośrednictwem Internetu.

Najnowsza wersja posiada aż 25 tys. predefiniowanych rozgłośni, pośród których znaleźć można stacje amerykańskie, francuskie, niemieckie, ale także polskie - m.in. RMF, Eska, Megastacja, EMuzyka, RadioParty, PlanetaFM, PolskaStacja i wiele innych. Użytkownik posiada możliwość dodawania nowych stacji, tworzenia list ulubionych pozycji, a wbudowana wyszukiwarka ułatwia poruszanie się wśród ogromnej ilości rozgłośni - segregowanie względem nazwy, gatunku muzyki czy kraju pochodzenia.

RadioSure obsługuje najpopularniejsze formaty nadawanej muzyki (MP3, WMA, OGG Vorbis, AAC+ itp.), standard Unicode, oferuje prosty equalizer (ze zdefiniowanymi jedynie 4 ustawieniami), wizualizację, efekt crossfade podczas przełączania stacji oraz funkcje zapisu strumienia na lokalnym dysku i obsługi programu z poziomu wiersza poleceń.

Uwaga!

  1. Program domyślnie uruchamiany jest w wersji angielskiej. Aby zmienić język należy kliknąć na oknie aplikacji prawym przyciskiem myszy, a następnie z menu kontekstowego wybrać opcję 'Language' i 'Polish'.
  2. RadioSure do działania wymaga połączenia z Internetem.
© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

Lekkość, obługa wielu formatów strumieni, potężna baza radiostacji
Brak
ocena użytkownika

Wydawać by się mogło, że radio odeszło już do lamusa w dobie internetu i treści na żądanie, ale ja wciąż słucham radia od czasu do czasu, tyle że przez internet. Wiele audycji czy całych stacji jest - według mnie - nie do zastąpienia. RadioSure ma potężną i stale aktualizowaną bazę radiostacji z całego świata i posiada wbudowaną szybką wyszukiwarkę, dzięki czemu natrafić można na wiele ciekawych stacji, także amatorskich. Wiele stacji ma dostępnych po kilka źródeł, dzięki czemu można zwiększyć jakość dźwięku lub przełączyć się na lepiej działający stream. Nie miałem problemu z odnalezieniem żadnej polskiej stacji, ale nawet gdyby jakiejś interesującej Was stacji nie było na liście, to nie jest to duży problem - możecie dodać własną. RadioSure obsługuje wiele formatów strumieni i nigdy nie miałem problemu z niedziałającym dodanym samodzielnie linkiem. RadioSure umożliwia ponadto dodawanie stacji do ulubionych (w formie łatwo dostępnej listy) i nagrywanie (nieprzerwanego bądź osobnych utworów). Program jest lekki, zużywa mało zasobów systemowych, a interfejs jest bardzo prosty, i to też są kolejne, duże zalety. Można ustawić RadioSure, tak aby okno programu było zawsze na wierzchu. Jest dostępny korektor graficzny, ale ma tylko cztery predefiniowane opcje (nie ma możliwości samodzielnej konfiguracji equalizera). Dostępna jest także historia ostatnio słuchanych radiostacji.

20.08.2017 23:26 | Recenzja do wersji 2.2.1046
spora liczba nadawanych radiostacji, duży wybór gatunkowy, jakość nadawanego dźwieku, przejżysty intefels
brak
ocena użytkownika

RadioSure to darmowa aplikacja, dzięki której słuchanie radia za pośrednictwem Internetu, stało się dla mnie przyjemnością. Program umożliwia nagrywanie stacji radiowych do formatu MP3. Nagrywać możemy ciągły strumień dźwięku, jak również ustawić automatyczne dzielenie materiału na osobne piosenki. RadioSure obsługuje odczytywanie informacji nadawanych przez stacje radiowe, zatem na pasku wyświetlają się informacje o danym utworze.

Niesamowitym wartością programu jest ogromna baza dostępnych stacji. Do dyspozycji użytkownika oddano prawie 23 tysiące pozycji z podziałem na rodzaj granej muzyki oraz kraju. Interfejs programu jest prosty w użyciu i przyjemny, a jego dolna część przypomina nieco przyciski nawigacyjne z prawdziwego odtwarzacza radiowego. W środkowej części okna znajdziemy listę wszystkich dostępnych audycji - jest ona na bieżąco aktualizowana i sprawdzana, dlatego ciężko znaleźć stacje, które nie działają, co jest zdecydowanym plusem pośród innych programów tego typu.

Wszystkie dostępne stacje radiowe możemy sortować ze względu na kraj, język oraz typ. Program posiada także wyszukiwarkę, dzięki której możemy szybko znaleźć pożądaną stację po nazwie. Umożliwia słuchanie bardzo wiele stacji radiowych z muzyką awangardową. Jak dla mnie jest nieodzownym towarzyszem atmosferycznych wieczorów.. Ulubione pozycje można zaznaczyć. Wtedy będzie ułatwiony dostęp do ich korzystania.
Kolorystykę interfejsu możemy ustawić według własnych upodobań estetycznych. Na koniec dodam że obsługuję muzykę w bardzo dobrej jakości. Nadawany dźwięk jest przejrzysty, o dużej głębi. Moja rekomendacja!

07.10.2015 18:01 | Recenzja do wersji 2.2.1044
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
dritt   9 #241 22.12.2017 06:44

RadioSure działa dobrze pod Wine i Xubuntu 15.04.

premislauz   14 #240 02.09.2017 16:17

Pomimo niezwykle rzadkich aktualizacji samego programu jak i skórek do niego (choć można je znaleźć choćby na deviantart dzięki pasjonatom) BAZA stacji jest codziennie aktualizowana i doprawdy imponująca - obecnie przekroczyła 34 000 (warto byłoby zaktualizować to w opisie programu)
- przykładowo jedna z najlepszych stacji z muzyką Techno i elektroniczną ma wszystkie jej wersje: na ten moment 22 - od głównej przez House i Trance po Hard i Drum&Base.

Autor edytował komentarz w dniu: 14.10.2017 21:08
  #239 26.08.2017 20:41

@prezessebak: prawym na ikonę w trayu Language -> Polish/Polski

prezessebak   1 #238 01.08.2017 16:18

Witam mam problem gdyż nie mogę ustawić J.Polskiego jak mam zmienić język?

  #237 11.04.2017 12:48

Na forum programu pojawilo sie pytanie o program, który eksportowalby baze z Polskimi stacjami radiowymi, oraz sprawdzał czy działają. Te które nie działają byly by flagowane i zapisywane w specjalnym pliku z nazwa stacji oraz stremami ktore nie dzialaja.
Potrzeba tylko kogos kto taki program potrafi napisac :) Pozwoli to na szybka aktualizacje stacji radiowych dla wybranego kraju.

  #236 07.03.2017 00:40

Ostatnio,czyli od miesiąca daty wpisu RadioSure nie wyświetla okładek utworów.Macie to samo?Ustawienia ma aktywne.

cameleon06   8 #235 12.12.2016 00:33

Akurat niedawno pobrałem te radio i mogę pochwalić :) Bardzo fajne . Można dodawać inne stacje radiowe (dodałem radio swojego znajomego) , zmieniłem też skórkę ze standardowej na Midnight Fire . Łatwo się też nagrywa. Korzystam z niego na Windows 7 .POLECAM

Autor edytował komentarz w dniu: 12.12.2016 00:34
askofer   9 #234 09.12.2016 19:35

@Anonim (niezalogowany): no przecież masz podział na - tytuł,kraj,typ,język-w prawym górnym rogu masz ikonkę rozwiń/zwiń listę radiostacji,a po lewej stronie jest okienko wyszukiwania

  #233 03.12.2016 05:00

Nie wiem jak to robią, ale od lat to super programik. Lekki, prosty i full stacji. Generalnie siedzę na linuchu, ale czasem na windzie i tam się przydaje. Można dodać stacje do ulubionych i nawet nagrać. Praktyczny minimalizm.

  #232 17.10.2016 19:39

@Zawisza 70 (niezalogowany): U mnie skórki jak i ulubione działają bez problemu.

  #231 12.10.2016 10:59

B.dobre radio ,ALE - nie mogę wgrać skórek oraz druga wada to nie zapisują się stacje w ulubionych !!!

  #230 22.09.2016 19:34

@Anonim (niezalogowany): Pisałem wcześniej, ale komentarz się nie ukazał, to ponownie, nawiązując do Twojego komentarza, można w okienko wyboru wpisać np: Poland rock i masz same rockowe polskie stacje, można też wpisać nazwę konkretnej stacji. Pozdro.

  #229 22.09.2016 04:06

@Anonim (niezalogowany): Takiej precyzji wyboru chyba nie uzyskasz, aczkolwiek nawiązując do przykładu z Twojego komentarza, wpisałem w okienko wyboru Poland rock i uzyskałem zadowalający efekt. Kwestia preferencji, mi ten soft odpowiada, więcej nie wymyślę w tym temacie :) Pozdrawiam.

  #228 21.09.2016 06:52

@InoueTETSU (niezalogowany): Ale mi chodzi o takie cóś: najpierw wchodzę w POLSKA, potem chcę np. ROCK. Czyli chodzi mi o stopniowane ograniczenie możliwości. Bo to, że wklepując POLSKA wyrzuci mi wszystkie polskie stacje to widziałem, A mając już polskie stacje chciałbym z kolei po gatunku, a w kolejnym stopniu posortowane alfabetycznie, albo jeszcze lepiej po liczbie słuchających. Tego nie dałem rady uzyskać. Pod Linuksem Streamtuner2 świetnie działa w taki właśnie sposób. Pod Win niby też jest, ale coś nie mogę dopasować Pythona+GTK dla niego. Buntuje się pod Win 8.1.

  #227 20.09.2016 07:44

@Anonim (niezalogowany): Panie Anonim :) nie wiem jakiego sortowania stacji radiowych poszukujesz, jest ona bez wątpienia inna niż np w Screamer Radio, ale jak sam napisałeś po lewej jest masa stacji, ale nad nimi jest małe okienko a w nim możesz wpisać kraj, powiedzmy Poland, Italy, itp można tam też wpisać gatunek np rock, lub wykonawcę np Queen, szukanie po wykonawcy jest najbardziej ograniczone, ale jest trochę stacji które grają muzykę głównie konkretnego artysty. Jest też sortowanie po tytule, kraju, typie muzyki i języku, to widać jak na dłoni, niemożliwe że tego nie dostrzegłeś.

  #226 19.09.2016 07:16

@InoueTETSU (niezalogowany): No stary, ja po uruchomieniu widzę jedną listę po lewej stronie i w niej wszystkie stacje hurtem. Gdzie w tym programie jest jakaś segregacja, choćby podstawowa?

  #225 13.09.2016 22:36

@Anonim (niezalogowany): Panie, dobry żart, szkoda że ktoś może go przyswoić na poważnie :D Komentarze wprowadzające nieświadomych w błąd, nie powinny być publikowane.

  #224 05.09.2016 21:08

Ludzie, no bez jaj. Co to za program, który trzydzieści tysięcy stacji radiowych wrzuca w jedną listę i szukaj wiatru w polu? Przydałaby się chociaż podstawowa wybierałka z podziałem wg. gatunku i kraju, a jeszcze lepiej również wg. ilości słuchaczy. A tak to tylko ciekawostka.

  #223 26.08.2016 18:07
  #222 23.08.2016 17:46

Witam. Mam problem z tym programem po 3 dniach używania radio nie bufferuje jak by coś blokowało. Używam systemu W10 wszystko działało. Ostatnio wgrałem program V player moze ten program coś namieszał? już go odinstalowałem ale radiorurce dalej nie bufferuje. Proszę o pomoc

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieSzef Wykopu o cenzurze w Internecie: Czujemy się zmuszeni do ucieczki z Unii