Rainmeter Rainmeter 4.3.1 Build 3298

Strona główna Windows Akcesoria Rozszerzenia i powłoki pulpitu
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Rainmeter jest darmowym narzędziem pozwalającym wyświetlać na pulpicie widżety z informacjami o komputerze, np. zużycie procesora i pamięci, liczba elementów w koszu, zegarek, kalendarz, pogoda itp. W odróżnieniu od znanego z systemu Windows Sidebara oferuje znacznie większe możliwości konfiguracji poszczególnych elementów.

Program pozwala tworzyć zarówno paski, na których użytkownik umieścić może składniki odpowiedzialne za wyświetlanie wolnej przestrzeni dyskowej, użycie pamięci RAM i wirtualnej pamięci wymiany, obciążenie procesora, poziom naładowania baterii w laptopie oraz wielu innych, ale również umieszczać bezpośrednio na pulpicie tzw. gadżety. Wśród udostępnionych w programie składników poza najczęściej spotykanymi dodatkami znaleźć można także gadżety pełniące rolę czytnika RSS, prostego klienta pocztowego, notatnika oraz takie umożliwiające wysyłanie wiadomości na Twittera itp.

Rainmeter umożliwia konfigurowanie położenia każdego z komponentów - wystarczy kliknąć wybrany element i przeciągnąć go w dowolne miejsce na pulpicie lub pasku, a także zmieniać ich wygląd (poza ogromną ilością dostępnych skinów użytkownik może każdy z nich modyfikować według własnego uznania). Z poziomu podglądu komponentów zmieniać można na przykład ich poziom przezroczystości i rozmiary, z kolei wszelkie szczegóły edytowalne są poprzez tekstowy plik, do którego dostaniemy się przez panel zarządzania.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Można dużo, jak się pogrzebie
Niezorientowany będzie miał pustą kartkę
ocena użytkownika
21.05.2020 11:20 • Recenzja do wersji 4.3.1 Build 3298

Program, który dla zielonych oglądających screeny z ekranów pro jest synonimem wszelkich bajerów na pulpicie. I jak się człowiek zorientuje po necie, co gdzie i czym rozszerzyć, z pewnością tak jest. Natomiast entuzjaści wszelakich 'przeciągnij i upuść', liczący na drogę na skróty, połamią sobie zęby. Dwa kliki myszą to nie tutaj.

nieograniczona niczym możliwość konfiguracji, b. małe zużycie zasobów komputera, setki skórek i motywów dostępnych w sieci, obsługa wielu warstw PNG
brak ;)
ocena użytkownika
02.10.2010 14:33 • Recenzja do wersji 1.2

Rainmeter to doskonały program przeznaczony do upiększania pulpitu o ogromnych możliwościach i nieograniczonej konfiguracji. Podczas działania zużywa znikome ilości zasobów komputera. W Internecie dostępne są setki skórek i gotowych motywów udostępnianych przez użytkowników programu.

Aplikacja może wyświetlać nam wszystkie podstawowe statystyki dotyczące naszego sytemu, tj. użycie pamięci RAM, procesora, pamięci wirtualnej, miejsca na dyskach twardych, temperatury podzespołów, itd. Ponadto wyświetla czas, pogodę, bieżące informacje z dowolnie wybranych kanałów RSS i wiele innych.

Wszystko to, jak zostało wspomniane na początku, można dowolnie skonfigurować i ograniczone jest tylko naszą wyobraźnią i wiedzą na temat konfiguracji Rainmetera. Program naprawdę godny polecenia. Ocena: 10/10