RedNotebook 2.6.1

Strona główna Windows Dom Organizery osobiste
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

RedNotebook to bardzo prosta, wieloplatformowa aplikacja do gromadzenia wszelakiego rodzaju danych, często wykorzystywana jako organizer osobisty lub narzędzie do prowadzenia pamiętników i dzienników w wersji elektronicznej.

Interfejs programu stworzony został na bazie biblioteki GTK, a co za tym idzie charakteryzuje się archaicznym wyglądem, którego zaletami jest prostota, wygoda oraz szybkość działania. Główne okno podzielone zostało na 3 części, które odpowiadają za wyświetlanie kalendarza, chmury z tagami, wyszukiwanych elementów, wpisów użytkownika i drzewa z kategoriami. RedNotebook daje możliwość podstawowego formatowania wprowadzanych tekstów. Możliwe jest m.in. pogrubianie, podkreślanie, pochylanie i przekreślanie czcionki. Dodatkowo każdy z wpisów zawierać może grafikę, pliki, odnośniki, listy punktowane itp. Z kolei funkcja szablonów pozwala organizować układ i zawartość wprowadzanych danych.

RedNotebook oferuje funkcje autozapisu, której działanie pozwala automatycznie zapisywać dane podczas zamykania programu, jak również podczas ich redagowania w pewnych odstępach czasowych. Zarówno cała zawartość bazy, jak również teksty z wybranych dni zapisać można do formatu pliku tekstowego, HTML, Latex lub PDF. Ponadto aplikacja pozwala tworzyć kopie bezpieczeństwa, które mają postać archiwów ZIP.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Shaki81 MODERATOR BLOGA  39 #7 20.05.2016 22:09

@Ostatni Mohikanin: No wiesz kwestia gustu:)

Ostatni Mohikanin   29 #6 20.12.2014 20:06

Program brzydki, mało intuicyjny i praktycznie mało co da się w nim ustawić pod własne preferencje. A chmura tagów? Może i dla kogoś przydatna; dla mnie - rozpraszająca i zbędna.

BettyBoop   6 #5 21.02.2013 12:42

nie, ale tylko clintanotes ma jeszcze tagi..

Fafrocel   10 #4 01.03.2012 18:02

Wszystko fajnie tylko żeby nie dało się czcionki zmienić? Eh te multiplatformowe aplikacje.

  #3 17.02.2012 19:46

Lepsze narzędzie to tylko connectedtext. Polecam, ma znacznie więcej funkcji.

  #2 07.08.2011 13:40

Nie wiem jak Tyś tego dokonał skawit ale używam Rednotebooka na Linuxie i Ms i nigdy mi się nie wyświetliła żadna inna data oprócz bieżącej.
Wygodny program ze zrzutem wszystkich pozycji do jednej bazy. No i do tego multiplatformowy.

  #1 13.07.2011 15:14

Zainstalowałem na próbę. Na początek coś nie zapisywały mi się notatki. Później stwierdziłem, że conieco chciałbym skonfigurować, ale potrzebnych opcji konfiguracyjnych nie ma, choćby dotyczących struktury okna. Program nie pokazuje domyślnie notatek z bieżącego dnia, po każdym uruchomieniu domyślna data była mniej więcej o miesiąc do przodu, dopiero kliknięcie "dzisiaj" sprawiało, że dostawałem to czego chciałem. Docelowo to męczące.

Odinstalowałem!