Redmibook 14 Pro. Najtańszy jak dotąd laptop z procesorem Intel Core 10. gen

Strona główna Aktualności
Redmibook 14 Pro, fot. Materiały prasowe
Redmibook 14 Pro, fot. Materiały prasowe

O autorze

Odkąd Intel zapowiedział procesory Ice Lake oraz Comet Lake zdążyło pojawić się już kilka propozycji laptopów w nie wyposażonych, ale żadna firma nie odważyła się jeszcze na próbę walki o klienta ceną. Jak to w takich przypadkach bywa, z odsieczą przychodzą Chińczycy.

Redmibook 14 Pro, bo o nim tu mowa, to 14-calowa konstrukcja z ekranem Full HD i wąskim obramowaniem o szerokości równej zaledwie 5,75 mm.

Laptop napędzany jest przez procesor Intel Core i7 lub i5 10. generacji, a także 8 GB RAM i dysk półprzewodnikowy o pojemności do 512 GB. Ponadto, ma dedykowaną kartę graficzną GeForce MX250 w wersji 25-watowej, z 2 GB własnej pamięci GDDR5. Zdaniem producenta, poradzi sobie nie tylko z czynnościami biurowymi czy filmami w wysokiej rozdzielczości, ale także grami, choć oczywiście przy niskich ustawieniach jakości grafiki.

Wbudowany akumulator wystarcza ponoć na 10 godzin nieprzerwanej pracy z Wi-Fi i wspiera szybkie ładowanie. Z oficjalnych danych wynika, że akumulator można napełnić do 50 proc. w raptem 35 minut.

Szczególny nacisk firma Redmi kładzie na klawiaturę. Jak podaje, skok klawiszy jest równy 1,3 mm, a szerokość pojedynczego klawisza wraz z odstępami wynosi 19 mm. To ma wystarczyć do komfortowej edycji tekstu.

Zestaw wejść-wyjść składa się z dwóch portów USB 3.0, jednego USB 2.0, HDMI 2.0 oraz analogowego audio. Na ogólną łączność składają się natomiast jeszcze Wi-Fi 6 i Bluetooth.

Całkowita waga Redmibooka 14 Pro oscyluje w granicach 1,5 kg, co może się wydawać wartością dość sporą w tej klasie, ale dzieje się tak za sprawą całkowicie metalowej obudowy. Dostępnej, nawiasem mówiąc, w trzech wersjach kolorystycznych: grafitowej, srebrnej i różowawej.

Zobacz też: Redmi Note 8 i Redmi Note 8 Pro oficjalnie. Nowość Xiaomi z aparatem 6...

Początek sprzedaży w Chinach zaplanowano na 29 sierpnia. Cena podstawowego modelu z Core i5, 8 GB RAM i dyskiem 256 GB wyniesie 3999 juanów, czyli trochę ponad 2,2 tys. zł. Za 4499 juanów, a więc niespełna 2,5 tys. zł, mieszkańcy Państwa Środka otrzymają dodatkowo nośnik 512 GB, a za 4999 juanów, ok. 2,8 tys. zł – procesor Core i7. Wszystkie warianty są z Windowsem 10 Home.

Producent nie chce oficjalnie potwierdzić, czy sprzęt trafi do Polski. Niemniej udało się dowiedzieć, że jest to bardzo prawdopodobne z uwagi na widoczne zapotrzebowanie.

© dobreprogramy
s