Relacja z Intel Challenge Europe 2011

Strona główna Aktualności

O autorze

W Sopocie pod koniec września miało miejsce Europejskie Forum Nowych Idei, prestiżowa konferencja z udziałem kluczowych polskich oraz europejskich polityków (w tym prezydent Bronisław Komorowski, prezydent Lech Wałęsa, prof. Jerzy Buzek) i ludzi biznesu. Jednym z wydarzeń towarzyszących były finały Intel Challenge Europe, z powodu którego przyjechaliśmy do Sopotu - to międzynarodowy konkurs dla studentów na najlepszy pomysł łączący innowacje technologiczne z potencjałem biznesowym.

Studenci z całej Europy, w tym aż pięć zespołów z Polski, prezentowali swoje pomysły, biznesplany i osiągnięcia przed wyjątkowo wymagającym jury. Podczas prezentacji można zobaczyć zarówno gotowe rozwiązania dostępne już na rynku, jak i całkowicie teoretyczne koncepcje z potencjałem, czasem nawet jeszcze bez prototypu. Zakres tematyczny był bardzo szeroki, od pomysłów na usługi i serwisy webowe jak polski Rapid Basket po rozwiązania do kontroli wózków dla osób niepełnosprawnych za pomocą... myśli.

Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha i HTML5 lub wyłączono obsługę JavaScript...

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia, którą przygotowaliśmy w formie krótkiego materiału wideo. Czym jest Intel Challenge Europe, kto wygrywa organizowane co rok konkursy i jakich nowatorskich pomysłów wkrótce możemy spodziewać się na rynku komercyjnym — odpowiedzi poznacie w trakcie filmu, gdzie przeprowadzamy również miniwywiady z poszczególnymi uczestnikami prezentującymi swoje idee.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy