reklama

Relacja z Xbox Fun Day 2010

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Tegoroczne Xbox Fun Day można by spokojnie ochrzcić mianem Xbox Rain Day, gdyż niestety aura wybitnie tym razem nie dopisała. Deszcz przez trzy dni, praktycznie cały czas, lał się z nieba głośnym strumieniem, przez co integracja uczestników zlotu pewnie przebiegała mniej sprawnie, niż było w planach (wiele osób często wolało nie wytykać nosa z namiotu lub pokoju hotelowego) - co nie oznacza niemniej, że przybyli do Podlesic wyłącznie nudzili się na potęgę. Firma Microsoft tradycyjnie przygotowała wiele niespodzianek oraz pokazów najświeższych konsolowych produkcji, mocno też promowano listopadowe wejście naszego LIVE – stąd dominującym kolorem tej edycji imprezy był kolor pomarańczowy. Ogólnie mówi się o około czterystu uczestnikach z całej Polski.

Tak, aby nadać Fun Day bardziej „swojski”, (ale też oczywiście bezpieczniejszy i łatwiejszy do upilnowania charakter), zdecydowano się mocno ograniczyć liczbę osób - przypomnimy, że ostatnio przybyłych mieliśmy ponad dwukrotnie więcej. Sporo obaw wynikło początkowo z faktu potrzeby posiadania imiennego zaproszenia oraz ogólnie limitowanej puli miejsc, ale ostatecznie kto naprawdę chciał, ten nie miał najmniejszych kłopotów z zapewnieniem sobie wejścia, wszystko z uwagi na liczne akcje, w których zaproszenia były bezproblemowo do zgarnięcia. Microsoft upewniał się dodatkowo, czy przypadkiem nie mieliśmy w planie zabrać z nami jeszcze kogoś znajomego (wiadomo, razem raźniej, szczególnie podróżować). Rezultatem takiej pozornie kontrowersyjnej decyzji było przy okazji ułatwienie na zlocie kontaktów międzyludzkich – gracze rozmawiali od razu w większym gronie znajomych z sieci, do nich o wiele raźniej dołączali kolejni.

Teren imprezy podzielony został tradycyjnie na kilka stref. Mieliśmy zadaszoną scenę główną, gdzie swój kunszt pokazywał znany wszystkim od lat DJ, tam też odbywały się wszelkie prezentacje gier, czy konkursy. Tuż obok, na zielonej trawie, rozstawiono ławki pod namiotami oraz bufet, niedaleko też umiejscowiono naturalnie sekcję z gamekioskami. Na salach w pobliskim hotelu z kolei każdy mógł wziąć udział w jednym z kilku przygotowanych turniejów i wygrać konsolę Xbox 360 w odświeżonej wersji 250GB, albo też sprawdzić osobiście w akcji Kinecta. Prezentowano głównie Kinect Adventures, Kinect Sports oraz Kinectimals, frajdę zabawy największą miały dzieci, acz i dorośli (szczególnie po kilku „procentach”) nieźle wymiatali. Lag jest pomijalny, gorzej z rozstawieniem urządzenia – trzeba stać od niego przynajmniej 3 metry, sensory często gubią się też, gdy w pomieszczeniu jest za dużo światła.

[image source="Galerie/Inne/Xbox_Fun_Day_2010:32571" mode="normal"]

Spore emocje wywołały zapowiedzi przy okazji informacji o rodzimej wersji Xbox LIVE. Microsoft nie próżnował, przygotowując w tajemnicy kilka ciekawych inicjatyw. Powołany zostanie oto do życia specjalny blog internetowy, gdzie zainteresowani znajdą najświeższe informacje odnośnie usługi, filmiki z gier czy poradniki techniczne. Ci, którzy do tej pory jakoś nie potrafili się nigdy zrzeszyć online, skorzystają też zapewne ze specjalnej strony pod „ustawki”. Do tego w listopadzie pierwsze rozgrywki w debiutującej z przytupem Lidze LIVE (przewidziano nagrody pieniężne), aż wreszcie projekt LIVE Club powstały przy współpracy z firmą Benefit, nagradzający graczy z abonamentem Gold zniżkami w wielu punktach na terenie całego kraju. Zdrapki? Do sprzedaży wejdą oto karty 800 i 2100 Microsoft Points oraz na 3 i 12 miesięcy LIVE, do tego w grach „normalnie” znajdziemy już przewidziane przez producentów kody na DLC. Cieszy rodzime Play with Fame, czyli umożliwienie zmierzenia się po sieci ze znanymi osobami. Na pierwszy ogień pójdzie niedługo Jakub Błaszczykowski w FIFA 11.

1 2 następna
© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić