Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Płatności NFC telefonem w ING, karta SIM NFC i NFC Pass w Orange, tworzenie pliku .apk

UWAGA!!! Aplikacja NFC Pass jest już dostępna w Google Play.

Poniższy tekst opisuje moje perypetie związane z decyzją o uruchomieniu sobie płatności zbliżeniowych za pomocą smartfona. Może się wydawać, że to prosta procedura, ale jak się okazało napotkałem na kilka przeszkód. Cała sprawa dotyczy banku ING, operatora Orange oraz smartfona Xperia Z3 z wolnej sprzedaży (co, jak się okazuje ma znaczenie).

W związku z tym, że wszystkie problemy z całym procesem rozwiązałem, dlatego powstał taki mini poradnik, w którym objaśniam pewne kwestie.

Spis treści

  1. Płatności zbliżeniowe telefonem w ING
  2. Karta SIM NFC w Orange
  3. Tworzenie plików .apk w Androdzie
  4. Uwagi i słowo końcowe

1. Płatności zbliżeniowe telefonem w ING

Bank ING kilka dni temu wprowadził możliwość płatności zbliżeniowych telefonem. Zamawiając specjalną kartę wirtualną można dokonywać później płatności telefonem.

Jest jednak kilka warunków, które trzeba spełnić:

  • Trzeba być klientem Orange
  • Trzeba posiadać kartę SIM obsługującą technologię NFC
  • Trzeba mieć telefon obsługujący NFC
  • Trzeba mieć aplikację NFC Pass (niżej można ją pobrać)
  • Trzeba mieć włączoną transmisję danych

Tutaj pojawiły się moje pierwsze problemy – brak karty SIM NFC, brak aplikacji NFC Pass.

Jak spełnimy te wszystkie warunki to możemy przystąpić do zamówienia wirtualnej karty z ING. Można to w prosty sposób zrobić z aplikacji mobilnej ING, gdzie w 4 krokach jest pokazane jak wykonać taka operację.

Wystarczy być zalogowanym w aplikacji mobilnej, następnie wybrać Oferta -> Zacznij płacić NFC i dalej postępować zgodnie z instrukcjami.

2. Karta SIM NFC w Orange

Sprawa jest prosta, wystarczy zamówić taką kartę przez Internet lub w salonie, oczywiście odpowiednia dla swojego urządzenia (SIM, microSIM lub nanoSIM). Koszt takiej karty to ok. 20zł z tego, co mi powiedziano na infolinii. Mi taka kartę udało się dostać za darmo (od Opiekuna Orange) i w piątek miała być dostarczona do mnie, ale wysłali złą - Orange Cash microSIM, zamiast NFC Pass nanoSIM.

Więcej o karcie SIM NFC można przeczytać na stronie Orange w tym artykule.

3. Tworzenie plików .apk w Androidzie

Dlaczego o tym piszę? Z prostej przyczyny – było mi to potrzebne do rozwiązania problemu, na jaki natrafiłem…

Z pozoru wszystko wygląda trywialnie – potrzebna jest nam aplikacja NFC Pass – problem polega na tym, że nie ma jej w Sklepie Play! To gdzie jest? A no jest preinstalowana na urządzeniach kupionych w sieci Orange, obsługujących NFC, będących na liście (można ją znaleźć w artykule na stronach Orange, który podałem wyżej) i posiadających brandowane oprogramowanie Orange.

U mnie niestety (a może i na całe szczęście) nie ma brandowanego oprogramowania, gdyż smartfon pochodzi z wolnej sprzedaży – brak więc jest aplikacji NFC Pass.

Co zrobić? Teraz odpowiedź jest prosta – pobrać ją z linka poniżej :-P

NFC Pass 3.0.10 – Android – plik .apk wyjęty z brandowanego oprogramowania Orange dla Galaxy S4

Plik musiałem spakować jako ZIP, gdyż serwer nie pozwolił mi umieścić bezpośrednio pliku .apk. Instalka jest oryginalna, nie zawiera żadnych dodatków i syfów.

Jak uzyskałem taki plik .apk? Jak się okazuje w bardzo prosty sposób, który opisuję poniżej. Zanim jednak przejdę do opisu chciałbym nadmienić, że jeśli ktoś chce to mogę mu w tym artykule na samym dole zamieścić dowolną instalkę z aplikacją systemową lub z brandowanego oprogramowania Orange dla następujących urządzeń (to dla osób, które nie mają dostępu do takich urządzeń a potrzebują jakieś aplikacje na nich występujące):

1. Samsung Galaxy S4 – aplikacje systemowe od Samsunga + brandowane dla Orange występujące w tym modelu

2. Xperia Z3 – aplikacje systemowe od Sony

W tym celu należy napisać w komentarzach czego potrzebujecie.

Instrukcja jak samodzielnie wykonać kopię / wyciągnąć aplikacje w formie plików .apk z działającego systemu Android.

Sposób jest darmowy, nie wymaga roota i jest banalnie prosty.

Należy pobrać ze Sklepy Play darmową aplikację ES File Explorer File Manager, następnie wystarczy ja uruchomić i przejść do zakładki Biblioteka:

i wybrać opcję Aplikacje, wtedy naszym oczom ukaże się strona z aplikacjami:

Następnie należy przytrzymać palec na wybranej aplikacji i wybrać na dole Backup:

Plik zostaje zapisany do ścieżki Katalog startowy -> backups -> apps i możemy go stamtąd już sobie pobrać, udostępnić, skopiować itp.

Poniżej filmik mojego autorstwa pokazujący cała operację (przepraszam, za amatorszczyznę :-P)

4. Uwagi i słowo końcowe

Haczyki:

Pierwszy i najważniejszy haczyk to to, że owszem kartę wirtualna w ING można zamówić za darmo, ale żeby była ona darmowa w użytkowaniu obowiązują takie same zasady jak przy zwykłej karcie zbliżeniowej – czyli trzeba wykonać miesięcznie transakcje na min. 200zł. Do końca tego roku jest promocja i nie ma takiej potrzeby, ale później jeśli się nie spełni takiego warunku, za kartę będzie pobierana opłata wysokości 7zł. Tak jest na chwilę obecną – może to się zmieni.

Drugi haczyk to odpowiednia karta SIM NFC, bo z tego, co zauważyłem są dwa rodzaje Orange Cash i NFC Pass – ta pierwsza jest chyba powiązana z bankiem mBank – ale to należy sprawdzić. Jak przyjdzie moja karta to zrobię aktualizację artykułu.

Jeśli ktoś zna inne rozwiązania to zapraszam do dyskusji w komentarzach.

Słowo końcowe:

Ja osobiście na początku się napaliłem na te płatności zbliżeniowe przez telefon. Opcja bardzo wygodna, szczególnie jeśli nie potrzebujemy mieć przy sobie portfela lub samej karty – telefon raczej zawsze nosimy „przy dupie” :-) Trochę się zniechęciłem przez te przeboje, a jeszcze bardziej gdy dowiedziałem się o tej opłacie 7zł za korzystanie z karty. Znacznie lepszą opcją byłoby, gdyby pobierali jednorazową opłatę za aktywację takiej karty – jak to ma miejsce w przypadku karty wirtualnej ING do płatności przez Internet (tzw. wirtualnej kredytówki). Teraz, żeby wszystko mieć bez opłat trzeba dokonać transakcji zwykła kartą na 200zł oraz telefonem na 200zł. Wszystko OK, jak ktoś dużo płaci kartą, ale ja tak nie mam – często używam gotówki (może jestem staroświecki) i wydać 400zł w transakcjach bezgotówkowych to dla mnie wyzwanie.

Każdy powinien przemyśleć czy jest mu to potrzebne, czy nie. W każdym razie problemy z uruchomieniem takich płatności na swoim telefonie rozwiązałem powyżej.

Na koniec artykuł, w którym Pan Wojciech Boczoń wspomina o technologii HCE oraz Blik, które niebawem mogą pojawić się w ING.

Dodatkowo na infolinii uzyskałem informację, że zostanie wznowiona akcja ze Zbliżakami.

Słowa kluczowe dla artykułu:

tworzenie plików .apk, wyciąganie plików .apk, płatności NFC w ING, płatności zbliżeniowe w ING, SIM NFC w Orange, NFC Pass download, aplikacja NFC Pass
 

oprogramowanie porady urządzenia mobilne

Komentarze

0 nowych
kowi171   7 #1 07.12.2014 22:50

Jak dla mnie telefon powinien służyć do komunikowania się - co jest do wszystkiego to jest do niczego :-P

george32801   10 #2 07.12.2014 23:25

Zajrzałem przede wszystkim z powodu tworzenia apki prosto z telefonu - ciekawa sprawa, dzięki za świetny sposób, przyda mi się :)

paweo12   5 #3 08.12.2014 00:05

Szkoda, że NFC nie ma w klasycznych telefonach :(

adix55   4 #4 08.12.2014 00:05

Świetny i prosty wpis który ułatwi życie konfiguracje nie jednej osobie :)

djDziadek   17 #5 08.12.2014 09:33

Nie czuję się przekonany do płatności NFC, na razie zabezpieczenia są za słabe - lub przestępcy za dobrzy...

budda86   9 #6 08.12.2014 09:50

Fajny wpis, ale te płatności NFC to jakaś porażka. Przecież to się nigdy nie upowszechni, jeśli każdy bank będzie udostępniał taką możliwość tylko dla posiadaczy telefonów u jednego operatora.

Zresztą ja i tak nigdzie się nie ruszam bez portfela.

Vanshei   16 #7 08.12.2014 10:13

@djDziadek: zawsze mozna włączyć NFC tylko na czas płatności :)

Ja bym bardzo chętnie skorzystał z płatności telefonem bo portfela zbyt często nie nosze ale w usługach bankowych od T-Mobile na razie nie ma takiej opcji.

Aha no i szkoda że do tego trzeba załatwiać specjalna karte SIM czy na prawdę nie da się takiej płatności wykonać bez zmiany karty SIM na NFC?

Autor edytował komentarz.
Remix   12 #8 08.12.2014 10:21

@Vanshei: Da się, jak już pisałem usługa HCE na to pozwala, bo dane nie są przechowywane na karcie SIM, ale to dopiero jest w fazie wdrażania, więc trzeba poczekać.

Remix   12 #9 08.12.2014 10:25

@djDziadek: To jest w miarę bezpieczne, bo:
1. Działa tylko, gdy masz włączone NFC w telefonie
2. Działa tylko, gdy masz odblokowany telefon
3. Można transakcje zabezpieczyć używaniem kodu PIN

Nie ma raczej mowy o przypadkowym zczytaniu danych, jak z kart zbliżeniowych. Chociaż i tutaj są zabezpieczenia w formie mini kopertki na kartę, która blokuje wszelkie sygnały (taka z aluminiową wkładką między warstwami papieru).

IamNotHouse   5 #10 08.12.2014 11:50

PKO zaproponowało ciekawsze rozwiązanie, bez specjalnej simki. Tylko jak z tym będzie, kto wie...

Vidivarius   15 #11 08.12.2014 12:39

Wpis OK.
Niemniej nic chyba mnie nie przekona do płatności zbliżeniowych pod żadną postacią. Gdy czytam o słabościach systemów zabezpieczeń i o tym jak się chronić przed kradzieżą (np. folia aluminiowa) to się zastanawiam jakim cudem to jeszcze funkcjonuje. Kompletny przerost formy nad treścią.
Płacąc zwykłą kartą poświęcam tylko paręnaście sekund więcej, ale śpię spokojniej.

Remix   12 #12 08.12.2014 12:39

@IamNotHouse: ING też ma rozwiązanie bez SIM - Żbliżak - taka mała naklejeczka na telefon, ale to ma dwie wady:
1. Działa zawsze i sprytny złodziej może to wykorzystać
2. Żeby to ukryć trzeba mieć telefon z rozbieraną obudową, żeby to przykleić na wewnętrznej stronie tylnej pokrywy.

Jest jeszcze takie rozwiązanie jak Blik - czyli jednorazowe hasła generowane w aplikacji, które się pokazuje sprzedawcy, ale do tego sklep musi chyba obsługiwać tego Blika :-), co nam ogranicza zakres działania.

IamNotHouse   5 #13 09.12.2014 13:49

@Remix: BZ WBK też ma naklejkę. Mi chodziło o faktyczne płatności telefonem z NFC a nie naklejkami i innymi zbędnymi dziwactwami. Dla mnie aplikacje z Kodami i innymi tego rozwiązaniami są niewygodne, oczywiście jeśli mowa o sklepie. Jeśli miałbym płacić kodem w internecie to jeszcze bym na to poszedł, aczkolwiek obecny rynek płatności w polsce (natychmiastowe przelewy w formie payu itp) są jak dla mnie wystarczające zupełnie.

Autor edytował komentarz.
bravo   19 #14 09.12.2014 21:33

Dla mnie te całe płatności via NFC, to komplikowanie prostej czynności. Najpierw zabawa w dedykowane karty sim, parowanie, uwierzytelnianie i kto wie co jeszcze. Wersja HCE to też bez sensu, jak mam potwierdzać pinem. Nie można już normalnie i szybko zapłacić zbliżeniówką? Telefonem wolę nie wymachiwać i nie chwalić się nim w kolejce przy kasie.

Remix   12 #15 09.12.2014 21:35

@bravo: Coś w tym jest, co piszesz i muszę się zgodzić z Tobą.

  #16 10.12.2014 22:02

@kowi171: to kup telefon a nie smartphona

  #17 10.12.2014 22:36

Próbował ktoś z Nexusem 5? W moim przypadku niestety apka nie daje się zainstalować - "Aplikacja nie została zainstalowana". Pracownicy infolini ING twierdzą że w 2015r powinna się pojawić aktualizacja, ale ja nie chce czekać ;-)

  #18 10.12.2014 23:08

@Remix: Usługa płatności NFC nie wyklucza starych technologii z których można dalej korzystać zamiennie/równolegle. Nikt nikomu nie zabrania nosić gotówki, a dla bardziej bojaźliwych zawsze pozostaje ognioodporny bilon.

Chwalę sobie ING ponieważ jako pierwszy bank wprowadził bankomaty z obsługą contactless. Wyznawcy prawa Murphiego pewnie przyznają mi rację że portfela zapominają zawsze gdy jest im najbardziej potrzebny.

Dodatkowym plusem NFC jest bezpieczeństwo - bazujące na technologii challenge and response. Co jest mocnym argumentem w porównaniu z większością/wszystkimi(?) kartami bezstykowymi dostępnymi na rynku które pracują w trybie emulacji magstripe i są podatne na kopiowanie jak stare kasety magnetofonowe...

zibii 1960   1 #19 04.01.2015 20:35

Posiadam xperie z3,mam nano sim nfc,ściągłem nfc pass,zamontowałem w telefonie i nic.Przeszłem etapy w bankowości mobilnej ING,na końcu bank powiadamia mnie o niemoźliwości zweryfikowania.Co robić?

zibii 1960   1 #20 04.01.2015 21:01

Posiadam xperie z3,nano sim nfc i pobraną aplikację nfc pass.I nic się nie dzieje.Po przejściu wszystkich etapów ing mobilnym,bank nie moźe mnie zweryfikowac.Co robić?

Remix   12 #21 05.01.2015 10:29

Skoro masz nanoSIM, to musi to być karta Orange NFC Pass, bo rozumiem, że masz kartę z Orange? Jeśli nie z Orange, to nie zadziała, jeśli z Orange i wszystko przebiegło prawidłowo, ale nie można zweryfikować, to najlepiej skontaktuj się z ING.

  #22 05.01.2015 13:32

Konsultant Ing Banku powiedział mi, że mając Xperie P nie moge korzystać z usługi ponieważ nie jest ona kompatybilna z NFC Pass, chociaż mój telefon ma nfc tylko nie ma go na liście orange. Czy to prawda, nawet jeżeli wymienie karte na NFC czy to bedzie dzialac ?

Remix   12 #23 06.01.2015 21:04

@Xperia P (niezalogowany): Na to wychodzi, że prawda, ponieważ Xperia P, na dzień dzisiejszy w Orange obsługuje tylko Orange Cash. Jeśli masz możliwość załatwienia karty SIM NFC, lub nie żal Ci 20zł na taką kartę w Orange, to możesz spróbować. Skoro oficjalnie nie powinno działać, to raczej nie zadziała, ale jeśli zadziała to będziesz się cieszył taką możliwością.

  #24 06.01.2015 22:01

@zibii 1960: a weryfikację z bankiem robiłeś po WIFI cz danych z Orange, bo jak po WIFI to nie zadziała musi być połączenie od operatora.

  #25 06.01.2015 22:14

Remix : czy konieczna jest ta apka NFC PASS do połączenia jej z bankiem ING. Pytam bo tez mam XZ1 niebrandowaną i wziąłem karte sim nfc na szczęście jeszcze nie podpisałem umowy z ING (tzn nie przeszedłem weryfikacji w aplikacji mobilnej ING). Może wystarczy że będę miał powiązaną kartę sim z ING (przez ich aplikację ) a po włączeniu nfc w telefonie będę mógł placić zbliżeniowo. Jest to możliwe czy konieczna jest ta apka , nie wiem co ona ma w sobie bo jej nie widziałem. Dla tego tekie głupie zapytanie.

Remix   12 #26 07.01.2015 09:48

Konieczna jest aplikacja NFC Pass, ale masz do niej linka na górze w artykule, więc nie ma problemu.

Tak jak zauważył kolega wyżej weryfikacja musi się odbyć przez pakiet danych z Orange.

  #27 07.01.2015 11:42

@Remix: rozumiem że płacenie nie wymaga mieć ciągłego dostępu do danych komórkowych. Wystarczy że włączę NFC w telefonie i mogę płacić jak kartą debetową. Dobrze rozumuje. Czy potrzebne są jakieś piny i wcześniejsze uruchamianie aplikacji NFC PASS przed płatnością.

Remix   12 #28 07.01.2015 13:54

@Anonim (niezalogowany): Powiem Ci, że nie wiem do końca, czy jest wymagana transmisja danych przy płaceniu, na pewno jest wymagana obecność aplikacji NFC Pass i włączenia NFC w telefonie. PIN'u nie podajesz, chyba, że transakcja przekracza 50 zł, to wtedy podajesz. Nie płaciłem jeszcze telefonem przez NFC :-)

zibii 1960   1 #29 13.01.2015 11:11

@Anonim (niezalogowany): Robiłem przez transmisję danych,wynika z tego źe nic nie pomoźe, tzn.źe jesteś w orange,masz telefon z nfc,masz sim nfc,ściągnietą nfc pass z tego artykułu.Rozumiem źe musi być telefon z salonu orange z wgramym brandowym oprogramowaniem posiadającym nfc pass,jeźeli się mylę proszę o wskazówki.Pozdrawiam

Remix   12 #30 13.01.2015 11:16

@zibii 1960: W świetle tych informacji, które podałeś, to na to wychodzi. Logicznie rzecz biorąc wszystkie warunki, jakie spełniłeś powinny pozwolić na działanie płatności przez NFC. Co prawda na stronie Orange napisane jest przy wielu modelach, że usługa jest w fazie testowania.

  #31 14.01.2015 21:29

Podziękowania dla autora, rady bardzo przydatne. Potwierdzam działanie NFC Pass w orange z ING :) nieco kłopotu miałem z uzyskaniem odpowiedniej karty sim NFC - słaba wiedza w temacie co poniektórych konsultantów Orange

Remix   12 #32 15.01.2015 09:38

@kajuzo (niezalogowany): Dzięki za miłe słowa. Prawda jest taka, że w Orange to niektórzy nie wiedzą nawet, że są takie karty NFC, a nawet jak wiedzą, to przez myśl im nie przejdzie, że są dwa rodzaje. Usługa jest nowa, pewnie dlatego wszystko w powijakach.

  #33 15.01.2015 17:54

Podziękowania dla autora. Szukałem rozwiązania na rynku w oparciu o mbank, ale ING jest o wiele lepsze. Działa na niebrandowanym telefonie lg g2 z Saturna. Super place na codzień i jestem zadowolony. Wystarczy dla bezpieczeństwa ustawić sensowne limity karty i gotowe. Czasami NFC nie zadziała za pierwszym razem bo mam dodatkową obudowę, Ale wygoda niesamowita.

  #34 16.01.2015 12:39

Mam pytanie. Posiadam telefon lg g2 mini z wolnej sprzedaży oraz sim nfc od orange oraz zainstalowaną apke , która jest podana wyżej ale konto bankowe mam w alior banku.
Czy jest szansa na to, że u mnie da się wgrać na sim'a kartę z alior banku tak żeby płacić zbliżeniowo? Ponieważ przy składaniu wniosku elektronicznego w alior banku wywala mi błąd i pisze żebym skontaktował się z orange.

Remix   12 #35 16.01.2015 13:59

No to widocznie Orange nie współpracuje jeszcze z Alior Bankiem. Póki co oferta dostępna jest tylko dla klientów ING i mBanku — z tego, co mi wiadomo. Najlepiej zadzwoń do Orange lub do Alior Banku, tam z pewnością wszystko Ci wyjaśnią.

Autor edytował komentarz.
  #36 16.01.2015 14:11

OKEJ. Dzięki wielkie za informację :)

  #37 17.01.2015 19:07

Witaj, ja a problem z i stała ja karty nFC visa na karcie sim zamówiłem kartę wymieniłem kartę sim na kartę nfc orange telefon ok. Podczas i stała ci karty Visa na karcie sim dostaje SMS ze nie udała się instalacją i proszę ja ponosić. Oczywiście i tereny w telefonie działa i to 4g. Proszę o jakieś wskazówki i pomoc. Dziekuje˘

  #38 17.01.2015 20:59

Witam, ja mam inny problem. Telefon nfc karta wymieniona na nfc. Visa zamówiłem wiec spełniam wszystkie warunki. Gdy instaluje kartę na karcie sim otrzymuje SMS z informacja iż nie powidola się instalacją. Zaznaczę ze mam aplikacje nfc pass oczywiście dostęp do internetu sieciowy 4g i zastanawiam się w czym problem pomożecie? ?˘modół nfc tez załączony.

Remix   12 #39 18.01.2015 17:48

@davidggg (niezalogowany): jaki telefon, jaka sieć, jaki bank i jaka karta NFC?

  #40 04.02.2015 01:12

@autor: dzięki za wyjaśnienie tematu i opis. Mam prośbę o apk z xperii z3, jeśli wrzuciłbyś linka byłbym bardzo wdzieczny. I jeszcze mam inne pytanie, czy ta apka z Z3 będzie odpowiednia do starszego sony, a mianowicie xperii Z?

Remix   12 #41 04.02.2015 17:42

@macbioly (niezalogowany): aplikacja pasuje do każdego telefonu z Androidem. Ta co jest załączone w artykule jest dobra, możesz ją pobrać :-)

marcinex06   1 #42 18.02.2015 17:25

mimo braku wsparcia NFC PASS dla SGS 4 mini na liście Orange to działa ono bez żadnych problemów, mam kartę NFC20 czyli dla mBanku ale program zainstalował na niej bez komplikacji kartę z ING
dzięki za poradnik

  #43 20.02.2015 11:48

na s5 nie instaluje się

Remix   12 #44 20.02.2015 12:10

@Anonim (niezalogowany): To bardzo ciekawe, bo jak do tej pory instalowała się na wszystkich telefonach. Może musisz wyłączyć instalację programów z innych źródeł, niż Sklep Play.

  #45 01.03.2015 13:31

Remix oneplus one, apka sie nie instaluje mimo wlaczenia mozliwosci instalacji ze wszystkich zrodel nie instaluje sie

Remix   12 #46 02.03.2015 10:15

@travwl (niezalogowany): Cóż mogę powiedzieć... widać nie ze wszystkimi modelami jest kompatybilna. Teoretycznie powinna polecieć na wszystkim, co ma Androida, ale jak widać nie zawsze teoria pokrywa się z praktyką.

  #47 03.03.2015 18:39

ja mam samsunga s2+ i myslalem ze instalujac nfc pass przeskocze problem ale widze ze nie, nic nie dalo to ze zainstalowalem nfc pass, nic tu chyba nie pomoze, tylko powrot do orange cash

  #48 05.03.2015 09:00

Teraz jest promocja można wymienić na SIM NFC w Orange za darmo dla chcących płacić NFC

Remix   12 #49 05.03.2015 10:54

@@ Vanshei (niezalogowany): Dobrze wiedzieć, ale nadal przegięciem jest pobieranie opłaty 7zł za używanie karty NFC w ING. Chyba, że ktoś dużo płaci kartą i nabije zarówno na tej NFC, jak i zwykłej płatniczej po 200zł ruchu.

  #50 18.03.2015 15:44

Z góry serdecznie dziękuję. Nareszcie krótko i na temat względem NFC Pass. Mam jednak pytanie ponieważ posiadam również telefon z wolnej sprzedaży, Samsung Galaxy S3 4G, karta SIM NFC lecz z T-Mobile, konto w mBanku. Przypuszczam iż apk NFC Pass od Orange powinna "obsłużyć" wirtualną kartę Master Card Pay Pass z mBanku w aplikacji T-Mobile My Wallet. Lecz gdyby się nie udało to można Pańską aplikację odinstalować bez przeszkód? Miałem kilka sytuacji z konfliktem aplikacji które niekiedy jest trudno "namierzyć" - A android wtedy głupieje i trzeba wykonywać reset fabryczny, a to jest b. kłopotliwe zwłaszcza przy na nowo konfigurowaniu aplikacji. Stąd ma prośba o w miarę możliwości zamieszczenia "wyjętej" apk NFC Pass z brandowanego systemu dla T-Mobile dla m.in. np. S3 Lte Android 4.3. Pewnie takie udostępnienie nie tylko mnie by zachwyciło. Z góry serdecznie dziękuję w imieniu swoim i wszystkich zainteresowanych. Oczekując na aplikacje NFC Pass T-Mobile, pozdrawiam, Krzysztof.

Remix   12 #51 18.03.2015 20:50

@Anonim (niezalogowany): Nie ma problemu z odinstalowaniem tej aplikacji, przynajmniej ja nie miałem na Z3. Ona zachowuje się jak każda inna aplikacja pobrana ze Sklepu Play. Nie mam niestety możliwości "wyciągnięcia" aplikacji z brandowanego softu T-Mobile, gdy nie jestem klientem tej sieci. Jeśli ktoś użyje sposobu opisanego w artykule i prześle mi plik apk to mogę go zamieścić w tym artykule :-)

  #52 02.04.2015 12:03

Zainstalowałem nfc pass ale aplikacja twierdzi ze nie mam karty nfc pass a ja mam. Macie jakieś pomysły?
Remix:

Remix   12 #53 02.04.2015 22:55

@szczypiorr (niezalogowany): Pozostałe rzeczy się zgadzają? Czyli ING, Orange i telefon obsługiwany przez aplikację NFC Pass?

  #54 03.04.2015 19:11

Witam. Ja mam z3 i konto w mbanku. Ściągnąłem i zainstalowałem aplikację. Ale pokazuje mi, że mam 0 dostępnych kart. A jak wchodzę na aplikację mobilną banku to wyświetla się komunikat, że telefon nie obsługuje NFC PASS. Dodam, że oczywiście mam kartę sim nfc pass. Już nic nie rozumiem z tego :/

  #55 04.04.2015 10:35

Witam. Mam xperie z3 i konto w mbanku. Ściągnąłem aplikację, zainstalowałem i lipa. W aplikacji pokazuje ciągle, że nie ma dla mnie dostępnych nowych kart a jak wchodzę na aplikację mobilną banku to wyskakuje mi komunikat, że mój telefon nie obsługuje nfc pass. Czy to będzie wina banku czy może ja coś robię źle? Oczywiście mam kartę sim obsługującą nfc pass. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Remix   12 #56 05.04.2015 22:38

@don_arturro (niezalogowany): Do mBanku to chyba potrzeba jest inna karta, a nie NFC Pass.

  #57 04.05.2015 18:16

@Anonim (niezalogowany): U mnie na N5 również nie działa. Najlepsze, że uruchomiłem i zainstalowałem kartę na brandowanym Galaxy Young, aktywowałem kartę i przełożyłem do Nexusa i... Błąd na terminalu - za każdym razem. Porażka.

  #58 03.06.2015 22:23

Pobrałem plik apk ale niestety wywala blad i aplikacja się nie instaluje

Remix   12 #59 04.06.2015 22:20

@R55 (niezalogowany): Jaki to błąd i jakie urządzenie? Czy to urządzenie jest na liście wspieranych urządzeń?

  #60 09.06.2015 11:25

@Remix: nie zainstalowano aplikacji. Urządzenie galaxy s3 i9300 na romie cm11 (kitkat)

Remix   12 #61 10.06.2015 13:00

@R55 (niezalogowany): Prawdopodobnie modyfikowany rom to blokuje. Nie sprawdzałem czy S3 jest na liście, zrób to i zobaczysz, czy ta aplikacja wspiera ten model.

  #62 17.09.2015 08:05

aplikacja NFC Pass jest już dostępna w Google Play i nie trzeba kombinować ;)

  #63 29.09.2015 12:46

Telefon musi wspierać NFC Pass. Sprawdź, czy masz taką funkcjonalność w telefonie, zwykłe NFC nie wystarczy.

  #64 12.05.2016 15:35

@Vanshei:
Niestety
Zmiana karty sim obligatoryjna
A jeśli chodzi o T-mobile to już od roku mają tą opcję

  #65 29.01.2017 11:46

A wystarczyło zaopatrzyć się w etui na telefon z kieszonkami na karty płatnicze/ kredytowe. i wtedy masz zawsze płatności "przy dupie".

Remix   12 #66 30.01.2017 09:03

@Anonim (niezalogowany): Wybacz, ale nie używam etui. Nie po to kupuję telefon o określonym designie, żeby nosić go w etui.

  #67 25.05.2017 19:41

dziękuję za ciekawy artykuł. Ściągnąłem sobie aplikację File Eksplorer i ten plik zip od autora blogu. Mam nowy telefon ZTE Blade A310 w sieci PLUS. Ten telefon ma miejsce na drugą kartę nano sim przeznaczoną na drugi numer. Nie mam technologii NFC i nie działają płatności zbliżeniowe. Czy dałoby się NFC dorobić dokupując tę drugą kartę nano sim z funkcją NFC.

Remix   12 #68 05.06.2017 22:29

@Rafał Witowski (niezalogowany): Telefon musi obsługiwać NFC, tego nie da się "dorobić".