Rename Expert Rename Expert 5.21.6

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia dyskowe i plikowe
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Rename Expert to narzędzie służące do łatwej i szybkiej zmiany nazwy plików i folderów na komputerze z systemem operacyjnym Windows.

Jak zmienić nazwy plików w trybie wsadowym?

Jeśli dysponujemy ogromną biblioteką multimediów, dokumentów czy jakichkolwiek innych materiałów, nie musimy poświęcać wielu godzin na ręczną modyfikację nazw, bowiem możemy wykonać taką operację za pomocą Rename Expert, czyli programu, dzięki któremu doprowadzimy nasze dane do porządku, tworząc chociażby numerowane pliki i foldery czy też skracając długie nazwy plików i katalogów. Istnieje ponadto opcja zmiany rozszerzeń plików, co również może okazać się przydatne w niektórych sytuacjach.

Rename Expert został wyposażony w rozbudowane funkcje sortowania i filtrowania danych, które mogą zostać zastosowane dla wielu rozmaitych atrybutów, takich jak np. rozszerzenie pliku, data utworzenia, metadane (jak chociażby wymiary obrazu), w celu wykluczenia plików i folderów podczas wykonywania operacji zmiany nazwy.

Dodatkowe funkcje programu

Na tym jednak nie koniec, bo w Rename Expert możemy także przenosić lub kopiować pliki do podfolderów, których nazwa opiera się na metadanych (np. data wykonania zdjęcia, nazwa artysty, tytuł albumu). Istnieje również opcja dodania sumy kontrolnej (MD5, SHA, CRC32), szyfrowania nazw plików i folderów, modyfikowanie nazw rozszerzeń (np. z JPEG do JPG), automatyczne tworzenie nazw plików na podstawie ich zawartości i nie tylko.

Rename Expert oferuje możliwość zapisywania ustawień, dzięki czemu nie musimy konfigurować aplikacji po każdym uruchomieniu, jeśli planujemy zmianę nazw plików na tych samych regułach, co wcześniej.

Najważniejsze cechy programu Rename Expert:

  • zmiana nazw plików, folderów i podfolderów w trybie wsadowym
  • możliwość zapisywania reguł na podstawie których aplikacja będzie zmieniać nazwy plików (nie wymaga każdorazowej konfiguracji)
  • funkcja sortowania i filtrowania danych
  • wiele dodatkowych opcji (np. dodawanie sumy kontrolnej, szyfrowanie danych)
  • czytelny interfejs użytkownika

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!