r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ricochet 1.1.2

Strona główna Windows Internet i komunikacja Komunikatory internetowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Ricochet to bardzo prosty komunikator internetowy do prowadzenia rozmów tekstowych, który stworzony został z dużym naciskiem na ochronę prywatności użytkownika.

Galeria programu

W odróżnieniu od innych aplikacji przeznaczonych do komunikacji za pośrednictwem Internetu Ricochet bazuje na sieci Tor i nie wykorzystuje zazwyczaj stosowanych serwerów wiadomości. Program podczas swojego działania tworzy w systemie ukrytą usługę, która odpowiedzialna jest za komunikację z innymi użytkownikami. Twórcy zrezygnowali również z wszelakiego rodzaju metadanych, tak więc nigdzie nie są udostępnianie dane o naszej osobie czy nawet lokalizacji. Użytkownicy mogą się wyszukiwać nawzajem za pośrednictwem unikalnych adresów.

Ricochet jest obecnie w fazie rozwoju, jednak twórcy już teraz udostępniają wersje dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Komunikator Ricochet: anonimowość z siecią Tor i brak metadanych

57
SPRZĘT 23.02.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Można już testować nowy komunikator oferujący ochronę prywatności i tożsamości użytkownika. Nosi nazwę Ricochet i posiada dość unikatową cechę. Jak wiadomo, w przypadku zdemaskowanego przez Edwarda Snowdena programu masowej inwigilacji PRISM, informacje, do których dostęp posiadała agencja NSA, stanowiły przede wszystkim metadane. Twórcy Ricocheta deklarują, że ich program w ogóle ich nie generuje. Wyszli oni z założenia „nie ufaj nikomu”, ograniczyli także funkcjonalność programu jedynie do przesyłania wiadomości tekstowych. Wykluczono także jakiekolwiek pośrednictwo znanych serwerów…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.