Ricochet Ricochet 1.1.2

Strona główna Windows Internet i komunikacja Komunikatory internetowe
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Ricochet to bardzo prosty komunikator internetowy do prowadzenia rozmów tekstowych, który stworzony został z dużym naciskiem na ochronę prywatności użytkownika.

W odróżnieniu od innych aplikacji przeznaczonych do komunikacji za pośrednictwem Internetu Ricochet bazuje na sieci Tor i nie wykorzystuje zazwyczaj stosowanych serwerów wiadomości. Program podczas swojego działania tworzy w systemie ukrytą usługę, która odpowiedzialna jest za komunikację z innymi użytkownikami. Twórcy zrezygnowali również z wszelakiego rodzaju metadanych, tak więc nigdzie nie są udostępnianie dane o naszej osobie czy nawet lokalizacji. Użytkownicy mogą się wyszukiwać nawzajem za pośrednictwem unikalnych adresów.

Ricochet jest obecnie w fazie rozwoju, jednak twórcy już teraz udostępniają wersje dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!