Rizonesoft Pixel Repair Rizonesoft Pixel Repair 0.6.9.691

Strona główna Windows Narzędzia Testowanie i diagnostyka
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Rizonesoft Pixel Repair to niewielka, nie wymagająca instalacji aplikacja, która pomaga zmierzyć się z problemem "stuck pixels", czyli pikseli, które "utknęły" wyświetlając jeden, konkretny kolor. Program pomaga też w identyfikacji martwych pikseli, ale ich naprawa jest już niemożliwa.

Program jak się rzekło, nie wymaga instalacji - wystarczy wypakować go z archiwum ZIP i uruchomić. Interfejs i sposób obsługi aplikacji jest naprawdę przyjazny nawet dla niezbyt doświadczonych użytkowników, oferując wizualną reprezentację każdej opcji oraz opisane każde kolejne kroki poszczególnych procedur. W przypadku poszukiwania martwych pikseli najprostszą metodą jest "wypełnienie" całego ekranu konkretnym wyborem i rozejrzenie się, czy gdzieś nie znajduje się martwy, ciemny piksel. Warto się przy tym upewnić, że to rzeczywiście piksel, a nie np. jakaś plamka na samym monitorze, którą można po prostu wytrzeć ;-)

Drugim trybem działania Rizonesoft Pixel Repair jest wybór sekwencji kolorów, która następnie będzie cyklicznie wyświetlana w niewielkim okienku - za pomocą klawisza F11 można przenieść "miganie" na pełen ekran, aczkolwiek osoby cierpiące na epilepsję nie powinny z tej opcji korzystać. Jedynym problemem programu są konfiguracje z wieloma monitorami - nie ma nigdzie opcji wyboru monitora, na którym mają odbywać się testy. W takim przypadku trzeba poprzez ustawienia systemu Windows zmienić domyślny wyświetlacz na inny.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!