Roboscan Internet Security Free Roboscan Internet Security Free 2.5.0.21

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Roboscan Internet Security Free to bezpłatny pakiet zapewniający ochronę systemu operacyjnego przed szkodliwymi wirusami, złośliwym oprogramowaniem i innymi zagrożeniami z sieci.

W skład pakietu wchodzi zaawansowany program antywirusowy, skuteczna zapora ogniowa (firewall), a także narzędzia zwiększające ochronę systemu operacyjnego i prywatne dane użytkownika. Poza tym znajdziemy w nim też moduły wykrywające i usuwające różne luki bezpieczeństwa i zabezpieczające komputer przed szkodliwymi aplikacjami.

Roboscan Internet Security Free korzysta z dwóch silników skanujących (BitDefender i Roboscan’s Tera), dzięki temu szybciej i skuteczniej wykrywa oraz usuwa wszystkie aplikacje i inne szkodniki stanowiące zagrożenie dla systemu operacyjnego. Podwójny system zabezpieczeń zapewnia wielowarstwową ochronę i dokładniejsze wykrywanie i usuwania wszystkich zagrożeń z sieci internetowej.

Program antywirusowy posiada trzy tryby skanowania – szybki, podstawowy i zaawansowany. W dodatku skanuje system operacyjny w czasie rzeczywistym i chroni przed atakiem groźnego wirusa i złośliwego oprogramowania podczas przeglądania witryn internetowych. Oprócz tego posiada specjalną proaktywną technologię detekcyjną, która w momencie wykrycia zagrożenia, odizolowuje dany plik i przeprowadza na nim dokładną analizę w wirtualnym środowisku.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

brak
jakość marna, update wolne, blokuje system w tym czasie
ocena użytkownika
24.01.2016 17:56 • Recenzja do wersji 2.5.0.21

wyjątkowe dziadostwo! Pobiera update pół godz bez względu na szybkość łącza/inaczej nie chce nic skanować/. W trakcie update zrywa połączenie. Niestety skazani jesteśmy na takie chłamy bo wszyscy inni producenci mają oprogramowanie równie liche ale biorą za to kasę, ten jest za darmo. Tyle jego zalet, reszta to dno,firewall gorszy od zapory win!

Silnik BitDefendera, Darmowy, Ładny i przejrzysty wygląd, Skan nośników wymiennych
Firewall jest ale dziurawy jak szwajcarski ser, Ciężki, Brak wersji z językiem polskim
ocena użytkownika
09.02.2014 13:41 • Recenzja do wersji 2.5.0.21

Program niezły nie powiem, super wygląda, bardzo miło się z nim pracuje. Stylistyka jest bardzo elegancka. Posiada ceniony przez wielu slnik BiDefender'a. Posiada kilka opcji skanowania m.in szybkie, pełne, niestandardowe oraz nośników wymiennych (dyski przenośne, pendrive'y itd.) Aktualizacje wychodzą często.

Minusami jakie według mnie są bardzo przykre i w konsekwencji niebezpieczne jest to, że program mimo, że posiada firewall to jednak jest on bardzo kiepski, przepuszcza wirusy tak jak szwajcarski ser powietrze. Co nie wykryje antywirus firewall ma małe szanse, że zablokuje. To nie jedyna wada którą nie tylko ja zauważyłem. Program dość znacząco wpływa na pracę systemu, potrafi nieźle spowolnić komputer ale nie zdarzyło mi się na szczęście jeszcze by wywalił jakiegoś blouscreena. Dziwnym też jest, że po zeskanowaniu całego systemu program ciągnie nadal tyle ramu i procesora jak podczas skanowania czyli dużo. Nie następuje ,,wyczyszczenie" procesu.

Taką wadą dodatkową bądź nie, w zależności od użytkownika jest fakt, że soft nie posiada języka polskiego co może utrudnić używanie go ale jednak to minus który tak naprawdę nim nie jest, gdyż jest to tak przejrzysty program, że nie powinien nikomu sprawić problemów. Nie wydaje mi się również by był odpowiedni na starsze maszyny ale to każdy zdecyduje po osobistym przetestowaniu jego zachowania na własnym sprzęcie.

Oceniam go na 3/5
Jest to pakiet więc sam doskonały antywirus nie wystarczy by dać mu więcej punktów. Do tego dochodzi problem z optymalizacją procesów po skanowaniu. Myślę jednak, że z czasem zostanie to wszystko poprawione i ulepszone. Na razie nie jest najgorszej ale zawsze może i powinno być lepiej.

Na razie polecam go użytkownikom zaawansowanym jak również tym którzy nie wchodzą na inne strony jak tylko FB, Wikipedia, Youtube czy czasem korzystają z maila bądź komunikatora gg bądź innego.