Roboscan Internet Security Free 2.5.0.21

Strona główna Windows Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Roboscan Internet Security Free to bezpłatny pakiet zapewniający ochronę systemu operacyjnego przed szkodliwymi wirusami, złośliwym oprogramowaniem i innymi zagrożeniami z sieci.

W skład pakietu wchodzi zaawansowany program antywirusowy, skuteczna zapora ogniowa (firewall), a także narzędzia zwiększające ochronę systemu operacyjnego i prywatne dane użytkownika. Poza tym znajdziemy w nim też moduły wykrywające i usuwające różne luki bezpieczeństwa i zabezpieczające komputer przed szkodliwymi aplikacjami.

Roboscan Internet Security Free korzysta z dwóch silników skanujących (BitDefender i Roboscan’s Tera), dzięki temu szybciej i skuteczniej wykrywa oraz usuwa wszystkie aplikacje i inne szkodniki stanowiące zagrożenie dla systemu operacyjnego. Podwójny system zabezpieczeń zapewnia wielowarstwową ochronę i dokładniejsze wykrywanie i usuwania wszystkich zagrożeń z sieci internetowej.

Program antywirusowy posiada trzy tryby skanowania – szybki, podstawowy i zaawansowany. W dodatku skanuje system operacyjny w czasie rzeczywistym i chroni przed atakiem groźnego wirusa i złośliwego oprogramowania podczas przeglądania witryn internetowych. Oprócz tego posiada specjalną proaktywną technologię detekcyjną, która w momencie wykrycia zagrożenia, odizolowuje dany plik i przeprowadza na nim dokładną analizę w wirtualnym środowisku.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

brak
jakość marna, update wolne, blokuje system w tym czasie
ocena użytkownika

wyjątkowe dziadostwo! Pobiera update pół godz bez względu na szybkość łącza/inaczej nie chce nic skanować/. W trakcie update zrywa połączenie. Niestety skazani jesteśmy na takie chłamy bo wszyscy inni producenci mają oprogramowanie równie liche ale biorą za to kasę, ten jest za darmo. Tyle jego zalet, reszta to dno,firewall gorszy od zapory win!

24.01.2016 17:56 | Recenzja do wersji 2.5.0.21
Silnik BitDefendera, Darmowy, Ładny i przejrzysty wygląd, Skan nośników wymiennych
Firewall jest ale dziurawy jak szwajcarski ser, Ciężki, Brak wersji z językiem polskim
ocena użytkownika

Program niezły nie powiem, super wygląda, bardzo miło się z nim pracuje. Stylistyka jest bardzo elegancka. Posiada ceniony przez wielu slnik BiDefender'a. Posiada kilka opcji skanowania m.in szybkie, pełne, niestandardowe oraz nośników wymiennych (dyski przenośne, pendrive'y itd.) Aktualizacje wychodzą często.

Minusami jakie według mnie są bardzo przykre i w konsekwencji niebezpieczne jest to, że program mimo, że posiada firewall to jednak jest on bardzo kiepski, przepuszcza wirusy tak jak szwajcarski ser powietrze. Co nie wykryje antywirus firewall ma małe szanse, że zablokuje. To nie jedyna wada którą nie tylko ja zauważyłem. Program dość znacząco wpływa na pracę systemu, potrafi nieźle spowolnić komputer ale nie zdarzyło mi się na szczęście jeszcze by wywalił jakiegoś blouscreena. Dziwnym też jest, że po zeskanowaniu całego systemu program ciągnie nadal tyle ramu i procesora jak podczas skanowania czyli dużo. Nie następuje ,,wyczyszczenie" procesu.

Taką wadą dodatkową bądź nie, w zależności od użytkownika jest fakt, że soft nie posiada języka polskiego co może utrudnić używanie go ale jednak to minus który tak naprawdę nim nie jest, gdyż jest to tak przejrzysty program, że nie powinien nikomu sprawić problemów. Nie wydaje mi się również by był odpowiedni na starsze maszyny ale to każdy zdecyduje po osobistym przetestowaniu jego zachowania na własnym sprzęcie.

Oceniam go na 3/5
Jest to pakiet więc sam doskonały antywirus nie wystarczy by dać mu więcej punktów. Do tego dochodzi problem z optymalizacją procesów po skanowaniu. Myślę jednak, że z czasem zostanie to wszystko poprawione i ulepszone. Na razie nie jest najgorszej ale zawsze może i powinno być lepiej.

Na razie polecam go użytkownikom zaawansowanym jak również tym którzy nie wchodzą na inne strony jak tylko FB, Wikipedia, Youtube czy czasem korzystają z maila bądź komunikatora gg bądź innego.

09.02.2014 13:41 | Recenzja do wersji 2.5.0.21

Komentarze

0 nowych
FreeWare_RK   21 #15 05.01.2017 13:04

Wreszcie ten syf do piachu poszedł, nie mogło to być, że by dłużej straszył użytkowników swoją beznadziejnością. Dzięki Redakcjo :) .

FreeWare_RK   21 #14 02.03.2016 22:07

@Magnum 44: No bo w błąd wprowadza, nie jest rozwijany ten soft a figuruje na liście a ludzie pobierają.

Magnum 44   18 #13 02.03.2016 22:01

@FreeWare_RK: Można by go przerzucić do archiwum, fakt.

FreeWare_RK   21 #12 02.03.2016 21:28

@Magnum 44: Jak był rozwijny to też lipny był i ciężki. Po co on nadal tu jest? Redakcja śpi?

Magnum 44   18 #11 02.03.2016 18:07

@FreeWare_RK: No ale czego oczekiwać po programie, co nie jest rozwijany od 3 lat? :)

FreeWare_RK   21 #10 16.10.2015 19:42

Po latach program przedstawia taką oto skuteczność https://www.youtube.com/watch?v=09HtxgvUiNs . Tyle w temacie, więcej nie ma co dodawać.

SYF SYF I JESZCZE RAZ SYF!

Omijać szerokim łukiem.

FreeWare_RK   21 #9 16.02.2015 23:40

Ten soft trzeba traktować jako ,,ciekawostkę". Nie nadaje się do stosowania. Firewall jak sito, skaner też jakiś niedorobiony. Skanuje i nie znajduje plików a nastepnie program HitmanPRO skanuje i tym samym silnikiem który tu jest zaimplementowany czyli BitDefender Engine wykrywa różne malware a Roboscan ich nie znalazł. Hmmm taki ten program tylko dla tych co lubią mieć ładne świecidełka na kompie. Do niczego innego raczej się nie nadaje. Z darmowych Pakietów to tylko Comodo. Tu ten silnik AV jakoś źle zopytmalizowany jest bo mimo sygnatur to problem ma by zdiagnozować wirusa który jest odnajdywany przez inne softy oparte o silnik Bitdefender'a. Przykro mi ale nie mogę podtrzymać dość pozytywnej noty jaką wystawiłem temu programowi.

agewa79   3 #8 02.05.2014 12:31

Mam go zainstalowanego na dwóch komputerach, na których inne pakiety (zonealarm i commodo) muliły strasznie. Roboscan spisuje się świetnie i nie spowalnia pracy komputera. Co do przepuszczania śmieci to u mnie niczego nie przepuszcza. Może to efekt dobrego adblocka w przeglądarce, ale i przy comodo i przy zonealarmie, różnie śmieci się znajdowało na dysku. Przy roboscanie komputery są czyste.

  #7 21.07.2013 03:04

Nie wiem czy taki dobry ten program. Jeśli antywirus ma dobry bo BitDefender'a silnik i jakiś jeszcze jeden to firewall jest słaby. Przepuszcza śmieci. Jest na youtube test Aopeblog który zajmował się m.in. tym programem i jest dość ciężki oraz ochrona opiera się na samych sygnaturach bo firewall nie radzi sobie dość dobrze. Po za tym program od dawna nie był aktualizowany i nie wiem czy nie jest już rozwijany czy jest ale wolno. Nie wiem, osobiście mam po obejrzeniu testu pana Aope wątpliwości co do tego softu.

P.S.
Jeśli się mylę to proszę mnie oświecić, może akurat coś się zmieniło choć widzę, że wersja programu jest od początku taka sama.

Pozdrawiam!

krzychop83   2 #6 01.09.2012 18:52

Jest naprawdę bardzo dobry z dwoma silnikami polecam.

  #5 12.08.2012 20:56

ale on tani jest
cena za pro 37pln+14,49pln razem ok 52 pln jest przelicznik na oficjalnej stronie

  #4 12.08.2012 15:42

na virus biuletin dosyć wysoko
http://www.virusbtn.com/vb100/latest_comparative/index

zainstalowany na lekkim netbooku chodzi bardzo szybko i lekko nie wiem jak z ochrona zalezy mi jedynie zeby z sieci łapało aby zablokować wirusy,trojany przed dostaniem sie na twardy dysk i tyle wiecej bajerów mi nie potrzeba dod domowego użytku

Roboscan IS skanuje usb automatycznie po podpieciu wiec jest ok (nie wszytkie darmowe to robia,bynajmniej nie znam moze panda clud)

ma silnik bit defendera a bit defender łeb w łeb walczą o klienta z kasperskim co świadczy na plus o skuteczności obu antywirusów,mam na myśli Kaspra i Bitdefendera

śmiało mogę polecić ten pakiet ocena 8.5/10

użyteczność: 7
wydajność: 10
wygląd : 10
wykrywalność: ? sugeruje sie virus biuletinem

Azazell   2 #3 23.07.2012 17:12

@fabi

Kingsoft Antivirus 2012 będzie dodany jutro :). Masz rację bardzo dobry antywirus.

fabi   2 #2 23.07.2012 14:00

Następny pakiet dobrze rokujący, a poza tym darmowy, jeśli można to chciałbym wzrócić tez uwagę na darmowy antyvirus kingsoft antivirus 2012, nowy, darmowy i działający w chmurze antyvirus, lekki i jeśli Redakcja wyraziłaby zgodę to chciałbym o dodanie jego do kategorii programów antywirusowych, oczywiście po przetestowaniu przez nią tego programu. Dziękuję i pozdrawiam.

torello   8 #1 23.07.2012 11:50