r   e   k   l   a   m   a
reklama

Rozdzielczość 3200×1800 pikseli na 13,3-calowym ekranie

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator systemów i infrastruktury sieciowej. Pasjonat domatyki i nowoczesnych technologii. Zajmuje się szeroko pojętym wsparciem informatycznym oraz testowaniem sprzętu. W wolnym czasie podziwia i fotografuje dziką naturę.

Na trwającej w Kanadzie konferencji Display Week 2013, firma Samsung pokaże 13,3-calowy panel LCD do ultrabooków z niespotykaną do tej pory rozdzielczością WQXGA+ 3200×1800 pikseli. Osiągając gęstość pikseli na poziomie 276 ppi, koreański producent prześciga 13-calowego MacBooka Pro z wynikiem 227 ppi oraz Chromebooka Pixel oferującego 239 ppi. Obok 13,3-calowego ekranu Samsunga stanie wykonany w tej samej technologii 10,1-calowy o rozdzielczości 2560×1600. Być może nowa jakość, przy zachowaniu konkurencyjnej ceny względem rozwiązań z Retiną przyciągnie grupę amatorów wyraźnego obrazu i drobnych pikseli.

Producent wraz z nowymi ekranami zapowiada nowy, bardziej energooszczędny sposób podświetlania matrycy, który w połączeniu ze zredukowaną liczbą układów sterujących ma zapewnić 30-procentową oszczędność energii. Nareszcie postęp, który niesie za sobą dodatkowe korzyści i który nie jest wprowadzany kosztem chociażby krótszego czasu pracy na akumulatorowym zasilaniu.

Niestety nie wiadomo jeszcze nic na temat ewentualnych modeli ultrabooków, w których nowa technologia byłaby wykorzystana. Warto jednak wspomnieć, że niedawno na rynek wszedł ultrabook Toshiby z serii KIRA — DynaBook V632 z ekranem PixelPure. Temu producentowi udało się na powierzchni o przekątnej 13,3 cala upchnąć rozdzielczość 2560×1440 pikseli. Warto również wspomnieć, że z tak dużym zagęszczeniu pikseli, poza OS X i Windows 8 dobrze radzi sobie także środowisko graficzne KDE.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTest najlepszych telewizorów na Mundial