Panasonic na IFA: ekran 4K w 20-calowym… tablecie

Panasonic na IFA: ekran 4K w 20‑calowym… tablecie

Panasonic na IFA: ekran 4K w 20-calowym… tablecie
05.09.2013 18:02, aktualizacja: 06.09.2013 17:33

Sony chwalił się rozdzielczością 4K na ekranach telewizorów, a Panasonic upchnął taki w tablecie. Fakt, że 20-calowym, ale jednak tablecie. Jak przystało na urządzenie z rodziny Toughpad, model 4K UT-MB5 ma podniesioną wytrzymałość (przetrwa upadek z wysokości do 76 cm), choć ten model jest wyjątkowo cienki — tylko 12,5 mm.

Obraz

W cieniutkiej obudowie o rozmiarze kojarzącym się raczej z pełnoprawnym monitorem niż z tabletem producentowi udało się upchnąć dotykowy ekran o rozdzielczości 3480×2560 pikseli typu IPSalpha, który gwarantuje dobre odwzorowanie kolorów w przestrzeni sRGB i kąty widzenia rzędu 176°, oraz przyzwoity komputer — procesor Intel Core i5 vPro, 4 lub 8 GB pamięci operacyjnej, dysk SSD 128 lub 256 GB i kartę graficzną z serii GeForce. Do dyspozycji mamy tu gniazda USB 3.0, złącze HDMI, Ethernet, czytnik kart SD, Bluetooth oraz kamerkę do wideokonferencji. Urządzenie działa pod kontrolą Windows 8.1. Zastanawiać mogą proporcje ekranu (15:11), ale jeśli je zmierzymy tablet, wszystko staje się jasne — ekran w przybliżeniu odwzorowuje kartkę formatu A3. Od razu widać też do kogo kierowany jest ten gigantyczny tablet.

Obraz

Opisana powyżej wersja pojawi się na rynku w listopadzie tego roku, zaś na początku przyszłego Panasonic wprowadzi Toughpada 4K Performance z mocniejszym procesorem i lepszą kartą graficzną, kierowany do projektantów, grafików i fotografów. Zestaw uzupełnia zaawansowane piórko optyczne, rozpoznające 2048 stopni nacisku. Taka maszyna może z powodzeniem zastąpić deskę kreślarską…

…pod warunkiem, że jesteśmy skłonni wydać na nią przynajmniej 4,5 tysiąca euro.

Panasonic przygotowuje się do świętowania swoich setnych urodzin. W tym celu zmienił swój slogan reklamowy, o czym dowiedzieliśmy się podczas wczorajszej konferencji prasowej. Marka ma być kojarzona z hasłem Lepsze życie, lepszy świat. Na stronie firmy można obejrzeć pełny zapis prezentacji, podczas której pojawiają się także nowe aparaty fotograficzne, bardzo interesujący sprzęt AGD, zestawy głośników i oczywiście telewizory o rozdzielczości 4K.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (28)