Rozwój przeglądarki Maxthon

Strona główna Aktualności

O autorze

W sobotę pojawiła się nowa wersja popularnej przeglądarki opartej o silnik IE - Maxthon Browser. Wersja ta wnosi szereg drobnych poprawek w kodzie programu i interfejsie użytkownika oraz usprawniony mechanizm detekcji wyskakujących reklam opartych o timer JavaScript. Sam Maxthon jest szalenie popularny w Chinach, gdzie twórcy wiodącej platformy opłat online, 99Bill, zdecydowali się na wydanie zmodyfikowanej wersji tej przeglądarki, posiadającej wbudowany system współpracy z własnym serwisem. Najwyraźniej także Microsoft jest zadowolony z popularności tej aplikacji - o obecności Maxthona na CES pisaliśmy już wcześniej.

Spowolnione ostatnimi czasy, jak może się wydawać, prace nad uaktualnieniami Maxthona mają jednakże swoje uzasadnienie. Bloodchen, autor nakładki, pracuje nad wersją 2.0, którą jak można przeczytać m.in. na forum programu - przepisuje od zera. Niektóre osoby silnie związane ze społecznością Maxthona mają wgląd w wersję beta i usłyszeć od nich można kilka interesujących informacji o planowanych zmianach. Wśród nowości pojawi się wsparcie dla skór opartych o pliki PNG oraz całkowicie konfigurowalny interfejs użytkownika (menu, paski narzędzi,...). Maxthon 2 ma zachować kompatybilność wstecz gdzie to tylko możliwe, m.in. działać powinny wtyczki z obecnej wersji przy jednoczesnym poszerzeniu wachlarza ich możliwości. Wreszcie powinno się także pojawić wsparcie dla profili użytkowników, tak często proszone w obecnej wersji.

Najnowszą wersję Maxthona znaleźć można w dziale Internet i Komunikacja > Nakładki i dodatki do przeglądarek WWW. Dostępna jest także aktualna wersja pliku językowego autorstwa Tary.

© dobreprogramy
s